No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tvorivé dielne, výstava fotografií, vzdelávanie či kurz: Takýto je program GMOS vo februári

8. februára 2024 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Aj v roku 2024 vás Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS) v Rimavskej Sobote pozýva na množstvo podujatí a aktivít, ktoré si pre vás pripravilo.

Mesiac v Dome osvety sa začal podujatím Fašiangy sa krátia a výstavou svadobných dobových fotografií, ktoré boli výsledkom terénneho výskumu "Roztratené zrnká".

Podujatia pokračujú v piatok (9. februára) slávnostným vyhodnotením a vernisážou výstavy výtvarnej súťaže Fašiangy na Gemeri-Malohonte. Výstava bude sprístupnená do 29. februára.

Článok pokračuje pod reklamou


Svojho tvorivého ducha môžete prejaviť 13. a 27. februára na kurze paličkovanej čipky pre mierne pokročilých. Pripravený bude aj metodický víkend (16. – 17. február) pre vedúcich folklórnych kolektívov v Kokave nad Rimavicou a Klenovci.

Koniec mesiaca uzavrú XXII. ročníkom celoslovenskej výtvarnej súťaže Istvána Ferenczyho. Posledný februárový deň sa uskutoční jej slávnostné vyhodnotenie a pripravená bude vernisáž výstavy ocenených prác Gymnázia Mihálya Tompu RKC Rimavská Sobota. Deti a mládež sa ešte počas mesiaca môžu zabaviť na tvorivých dielňach s názvom Zo srdca tvorené.

Zdroj: GMOS

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross