No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Učitelia si zmerajú svoje sily vo futbale. O putovný pohár zabojujú už po 27-krát

5. februára 2020 |  | |

Zamestnanci základných a stredných škôl v Rimavskej Sobote si zmerajú svoje sily na tradičnom medzinárodnom futbalovom turnaji o putovný pohár riaditeľa Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej (SOŠTaAP) Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote. Organizáciu aktuálneho 27. ročník turnaja má na starosti SOŠOS, kde sa zápasy medzi družstvami aj odohrajú. V piatok 7. februára od 9:00 hod. sa proti sebe postaví päť družstiev.

Tento turnaj má svoju dlhoročnú históriu. Podľa riaditeľa SOŠOS Jaroslava Bagačku, však už boli tendencie neorganizovať tento turnaj každý rok. „Aj hráči sú z roka na rok starší, ale predsa len tá tradícia ešte ostala,“ poznamenal s tým, že sa už turnaj neorganizuje v takom veľkom rozsahu ako kedysi. Podľa jeho slov sa v uplynulých ročníkoch nastúpilo proti sebe desať družstiev a celý turnaj prebiehal v dvoch telocvičniach. „Teraz bude len päť družstiev a celý turnaj sa odohrá v našej telocvični,“ podotkol.Turnajovú pätku bude tvoriť družstvo usporiadateľskej školy (SOŠOS) spoločne s kolegami z Tornale, potom družstvo SOŠTaAP, družstvo výberu zo základný škôl, ďalej družstvo z Reedukačného centra v Čerenčanoch a tým piatym družstvom bude združená stredná odborná škola z Kazincbarciky. Ako ďalej Bagačka priblížil, bude sa hrať systémom každý s každým. Prvý výkop je naplánovaný na piatok 7. februára o 9:00 hod. „Očakávame, že približne o 16:30 hod. bude koniec turnaja a o 18:30 hod. sa uskutoční vyhodnotenie v reštauračnom zariadení Čierny orol,“ ozrejmil Bagačka.

Tento futbalový turnaj však prekročil aj školské brány. Podľa riaditeľa sa o turnaj zaujímali aj osobnosti spoločenského života a niektoré z nich aj prisľúbili účasť. Ako ale riaditeľ avizuje, radi privítajú každého. Medzinárodný futbalový turnaj však nie je len o súťaživosti. „Chceme, aby tento turnaj bol aj akýmsi stretávaním sa pedagógov, výmeny skúseností, ale aj o tom mať spoločné zážitky. Pretože zisťujeme, že je málo takýchto možností, kde by sa mohli otužovať aj vzťahy medzi učiteľmi,“ zakončil riaditeľ Bagačka.

Pozrite si fotogalériu turnaja z roku 2017

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross