No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Urobme zo Západu krajšie a prívetivejšie sídlisko

10. novembra 2014 |  | |

Erik KlaubertTvoriť je mojou prácou, mojím koníčkom. PreTvorme spolu naše mesto. Nie je mi ľahostajné, ako sa tu žije, ako sú riadené veci verejné, ako sa (ne)riešia mnohé problémy, ako vyzerá priestor, v ktorom žijeme. Preto kandidujem do rimavskosobotského mestského zastupiteľstva, vo volebnom obvode Sídlisko Západ, Sobôtka, Kľačany – v obvode, ktorý je najväčší a potrebuje aj najviac roboty. Verím, že Sídlisko Západ môžeme spoločnými silami zmeniť na krajšie miesto pre bývanie, veď od jeho postavenia sa tu veľa neurobilo a mnohé nedokončilo. Chcem, aby obyvatelia Sídliska raz mohli spokojne povedať „býva sa nám výborne“. Prečo?

Ing. arch. Erik Klaubert

39-ročný nezávislý kandidát na poslanca mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode č. 4

Pretože:

...na Západe je bežné dobré napojenie na pešie a cyklistické trasy

Cyklotrasa by mala vychádzať priamo z mesta. Rodiny s malými deťmi, športovci, rekreační cyklisti, mladí ľudia aj aktívni seniori by sa tak pohodlne a hlavne bezpečne dostali do centra, na Kurinec, na Šibeničný Vrch; popri rieke Rimava by mohla vzniknúť atraktívna cyklocesta smerujúca k neďalekým Čerenčanom a k teriakovskému mlynu. Navrhujem tiež vytvoriť prechádzkovú trasu na brehoch rieky Rimavy s oddychovými plochami.

...na Západe je bežné využívať riečnu dopravu 🙂

Rimava ako „mini dopravná tepna“. Odvážny nápad? No nie je nerealizovateľný. Na Rimave navrhujem zriadiť v letných mesiacoch vodnú dopravu – akési malé riečne taxi.
Od mosta pri gymnáziu, až po most pri „vodopáde“, s piatimi - šiestimi zastávkami. Získame tým pohľad na mesto, ktorý skoro nikto z nás nezažil.

...na Západe je bežné cítiť sa na zastávke fajn

Zasadím sa o obnovu a skultivovanie zastávok mestskej hromadnej dopravy. Aj takéto „maličkosti“ môžu byť originálne, nevšedné a pekné.

...na Západe je bežné cítiť sa bezpečne

Zasadím sa o riešenie otázok bezpečnosti obyvateľov - osvetlenie, kamerový systém, presvetlenie a prečistenie mestskej záhrady, opravu chodníkov a spevnených plôch, bezbariérovosť.

...na Západe je bežné, že sa cítime prijemne a oddýchnuto

Mojím cieľom bude skultivovanie prostredia - vybudovanie zóny oddychu a hier v centrálnej nevyužitej časti, medzi veľkým obchodom a základnými školami.

Obyvatelia sa stretnú, zahrajú si spolu petang, šach, stolný tenis, ruské kolky, streetball.
Bude sa hovoriť o šachovom turnaji na chodníkoch Západu alebo v šachovej aleji, o petangovom háji, lezeckej stene, stolnom tenise, výhrach v ruských kolkoch, streetballe, o výstave umeleckých diel v krytej časti pri obchode.

...na Západe sa deti rady hrajú

Najmenší potrebujú bezpečné, pekné a ohradené detské ihriská vo vnútroblokoch, udržiavanú zeleň.

...na Západe je bežné šoférovať a parkovať v pohode

Zasadím sa o hľadanie a vybudovanie nových parkovacích miest a nových možností financovania hromadných garáží. Parkovanie priamo pod oknom je už pre viac ako jedno auto na byt neúnosné a je potrebné vybudovanie nového, veľkého parkoviska alebo parkovacieho domu v blízkosti Západu. Hľadajme možnosti financovania z eurofondov prípadne vlastných zdrojov, keď si každý bude môcť "vybudovať" svoje parkovacie miesto.

Futbal to je hra...

Zasadím sa o očistenie mestského športového klubu od pochybných a nečestných praktík, neprehľadných finančných transakcií, neodborného vedenia, nečistého a nezodpovedného hospodárenia s peniazmi mesta a sponzorov podporujúcich mestský futbal.

Dosadiť do riadenia vzdelaných, zodpovedných a kultivovaných ľudí. Ak nie, žiadne peniaze neprideliť a zrušiť MŠK s.r.o. STAČILO!

S mestom a novými ľuďmi nanovo založiť klub ako občianske združenie, hlavne na základe samofinancovania, čo postaví klub do úplne iného svetla, s novými možnosťami. Vychovávajme mládež, držme si ju, vychovájme vlastných hráčov, vytvorme tradície.

Budem sa zasadzovať o finančnú podporu mesta rovným dielom aj pre ostatné športy.

Hovorme o problémoch aj o nových nápadoch

Kto vie najlepšie o problémoch v mestských častiach, ak nie samotní občania? Hovorme spolu. Na pravidelných stretnutiach s obyvateľmi z volebného obvodu Sídlisko Západ, Sobôtka, Kľačany môžeme spoločnými silami navrhnúť riešenia alebo priniesť nové nápady, ako skrášliť okolie, spestriť spolunažívanie, prispieť k atraktívnejšiemu mestu. Vytvorme spoločný priestor na internete pre zdieľanie skúseností, fotografií a postrehov.

Erik Klaubert

Zdroj: PR-článok  - platená inzercia.

Pri PR článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross