No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úvod vykurovacej sezóny si vyžiadal jeden ľudský život

poziar-skeresovoNa začiatku jesene, kedy si už ľudia začali prikurovať v domácnostiach, došlo k usmrteniu 95-ročnej ženy. Osudným sa jej stal zrejme sporák na drevo a zadymenie priestoru počas spánku. Dym v rodinnom dome v obci Skerešovo zacítili príbuzní v sobotu nadránom. Ako Rimava.sk informoval krajský hovorca hasičov Erik Piater, na mieste zasahovala jednotka z Tornale. „Boli im nahlásené príznaky horenia a intoxikovaná osoba v rodinnom dome,“ priblížil Piater, podľa ktorého hasiči zistili tlenie v kuchyni rodinného domu. Žena ležala vo vedľajšej izbe, oživiť sa ju nepodarilo ani privolaným záchranárom. Okolo sporáka boli obhorené papiere, tlieť mala aj drevená nádoba pri sporáku. Podľa Piatera je príčina požiaru v štádiu vyšetrovania a na miesto bola privolaná aj expertízna skupina z Krajského riaditeľstva. Na určenie presnej príčiny smrti bola nariadená zdravotno-bezpečnostné pitva.

Hasiči počas víkendu zasahovali pri požiari bytu aj v Lučenci na Sídlisku Rúbanisko. O deň neskôr opäť v Lučenci pri požiari rodinného domu.
So začiatkom vykurovacej sezóny pribúdajú požiare, ktoré zapríčiňujú vyhorené sadze v komíne a nesprávna manipulácia so žeravým popolom. Tie patria štatisticky k najčastejším príčinám vzniku požiarov vo vykurovacom období. Hasiči preto upozorňujú občanov a majiteľov rodinných domov, aby pri vykurovaní pravidelne kontrolovali a čistili komíny. Pred začiatkom vykurovacej sezóny je kontrola komína doslova nevyhnutnosťou. Z bezpečnostného hľadiska medzi najväčšie riziká patrí vznietenie sadzí a prepúšťanie nebezpečných splodín horenia. Najčastejšie by sa mali čistiť komíny, ktoré sú napojené na kotol s tuhým palivom a to každé dva až štyri mesiace.

Zdroj: Rimava.sk, HaZZ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross