No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Buzitke starostu voliť nebudú, hlasy môžu odovzdať iba poslancom

12. novembra 2014 |  | | |

buzitkaObyvatelia Buzitky v okrese Lučenec si v sobotňajších komunálnych voľbách (15. novembra) budú môcť zvoliť iba poslancov obecného zastupiteľstva, voľba starostu bola odložená. Vyplýva to z uznesenia Ústavného súdu SR, ktorý dnes prerokovali aj členovia Ústrednej volebnej komisie. Dôvodom je prijatie predbežného opatrenia, aby sa preskúmala registrácia kandidátov na starostu obce. 

Nezávislý kandidát na post starostu Miroslav Malatinec podal sťažnosť na Ústavný súd, pretože ho miestna volebná komisia odmietla zaregistrovať pre nesprávne vypísané petičné hárky. "Nemal určenú osobu na styk s verejnou správou. Uvedené bolo len meno a priezvisko, bez bydliska," priblížila pre Rimava.sk zapisovateľka miestnej volebnej komisie Mária Kovalančíková. Podľa jej slov z rovnakého dôvodu nezaregistrovali aj piatich z 15-tich kandidátov na poslancov. Ako zapisovateľka spomenula, Okresný súd Lučenec dal volebnej komisii za pravdu, Ústavný súd vo veci nerozhodol, konštatoval, že boli porušené ľudské práva a zobral vec na ďalšie konanie.

O miesto starostu obce Buzitka sa uchádzali dvaja kandidáti. Okrem nezaregistrovaného kandidáta aj súčasná starostka Helena Struhariková Ševčíková, ktorá kandiduje ako nezávislá. "Registráciu má a voľby nebudú," poznamenala zapisovateľka. Obec už nemá k dispozícii ani hlasovacie lístky pre voľbu starostu.

Zdroj: Rimava.sk/SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross