No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Čerenčanoch pripravujú jubilejnú výstavu drobných zvierat

Jubilejný, 25. ročník miestnej výstavy drobných zvierat pripravuje Základná organizácia Slovenského zväzu chovateľov v Čerenčanoch v Rimavskosobotskom okrese. Konať sa bude tradične druhý októbrový víkend a je zároveň aj 14. ročníkom oblastnej výstavy.

Ako pre Rimava.sk uviedol Miloš Očenáš, predseda organizácie a tajomník oblastného výboru Slovenského zväzu chovateľov Rimavská Sobota, na výstavu prichádza čoraz viac chovateľov i návštevníkov. „Minulý rok sme mali 45 vystavovateľov, medzi nimi aj zo Žiaru nad Hronom, Nových Zámkov, Martina či z okolitých okresov. Okrem toho sa prišlo pozrieť asi 300 dospelých návštevníkov, každý s dvomi-tromi deťmi,“ hovorí Očenáš, ktorý je zakladajúcim členom organizácie. Podľa jeho slov chovatelia vystavujú hlavne králiky, vodnú hydinu, hrabavú hydinu, kanáriky, morské prasatá a iné drobné zvieratá. Ako Očenáš uviedol, výstava má úspech, o čom svedčí aj jej dlhoročná tradícia.

Organizáciu jubilejného 25. ročníka výstavy podporila aj Miestna akčná skupina Malohont, ktorá v rámci grantového programu poskytla príspevok vo výške viac ako 930 eur. Z neho chcú chovatelia zakúpiť nové kŕmidlá, napájačky a váhy na váženie zvierat, upraviť areál a celkovo skvalitniť výstavnícku činnosť.

Základná organizácia Slovenského zväzu chovateľov vznikla vo februári 1977. Svoju činnosť zameriava na chov čistokrvných zvierat, králikov, hydiny, holubov či exotov. Členovia vo svojom voľnom čase vybudovali výstavný areál, odkúpili a opravili priľahlé budovy od bývalého JRD, ktoré slúžia na chovateľské účely. Podľa slov Očenáša má organizácia 35 dospelých členov, združuje však aj mladých chovateľov a členov krúžku z reedukačného centra.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross