No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti sa pustia do opravy telocvične, získali na to viac ako 100 tisíc od rezortu školstva

V Hnúšti sa pustia do opravy viac ako 50-ročnej telocvične v Základnej škole J. F. Rimavského. Na jej rekonštrukciu získala samospráva dotáciu vo výške viac ako 108 tis. eur od ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Financie získali v rámci projektu ministerstva na výstavbu, dostavbu či rekonštrukciu školských telocviční. Samospráva na rekonštrukciu však nemusí dať ani cent.

Viac ako 50-ročná telocvičňa si opravu už veľmi vyžadovala. „V telocvični plesneli steny, vydúvali sa parkety. Mali sme s tým veľa problémov,“ povedal pre Rimava.sk primátor Hnúšte Michal Bagačka. Ako priblížil, aktuálne prebieha súťaž na zhotoviteľa, preto verí, že práce začnú na konci tohto roka. „Bude záležať aj na počasí ako budú práce postupovať,“ podotkol.

Žiaci však napriek rekonštrukcii neprídu o hodiny telesnej výchovy. Podľa Bagačku je v blízkosti budovy športová hala, kde by mohli využívať daný priestor na hodiny telesnej výchovy.

Rezort školstva v rámci výzvy na výstavbu, dostavbu či rekonštrukciu školských telocviční obdržal viac ako 400 žiadostí, z ktorých vyhovel 101 školám a medzi nimi je aj základná škola v Hnúšti. Medzu úspešných žiadateľov ministerstvo rozdelí sumu 9 mil. eur. Základná škola v Hnúšti získala viac ako 108 tis. eur. Ako povedal primátor, táto suma postačuje na opravu telocvične a tak samospráva sa nebude podieľať na spolufinancovaní rekonštrukcie.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross