No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Jesenskom vlani preinvestovali viac ako 4 mil. korún, tento rok pribudne prvá energetická budova

27. januára 2009 |  | |

Zateplenie a rekonštrukcia materskej školy, rekonštrukcia základnej umeleckej školy s univerzálnym nádvorím pre deti a miniamfiteátrom, ako aj začatie prvej etapy rekonštrukcie domu smútku patrili vlani k najväčším investíciám obce Jesenské. Preinvestovalo sa viac ako 4 mil. korún. Rimava.sk informoval starosta obce Jesenské Gabriel Mihályi. „Za dva roky sme z vlastných prostriedkov do rozvoja investovali takmer 6,5 mil. korún,“ vyjadril sa pre Rimava.sk.

Podľa Mihályia v rámci reorganizácie riadenia obce v posledných rokoch modernizovali riadenie úradu. Zakúpili 14 počítačov, softvéry podľa platnej legislatívy, daňový systém, registratúrny poriadok, archív. „Čo sa týka regionálneho rozvoja, sa snažíme aj v obci, aj v regióne fungovať trošku aktívnejšie. Okrem iného sa sústreďujeme aj na sociálnu politiku a hospodárenie s majetkom,“ podotkol.

„Pokiaľ ide o hospodárenie s majetkom, aj projekt rekonštrukcie ZŠ Viktora Szombathyho s vyučovacím jazykom maďarským je výsledkom tohto snaženia,“ poznamenal Mihályi. Obec naň z eurofondov získala 522 746.23 € (takmer 16 mil. korún). Táto škola by sa podľa starostu mala stať v rámci Jesenského prvou energetickou budovou na šetrenie energie. Maďarskú ZŠ v Jesenskom navštevuje 333 žiakov, slovenskú 147, ZUŠ-ku navštevuje 120 a do materskej školy chodí 70 detí. Podľa Mihályia sa počty v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi udržiavajú na rovnakej úrovni.

„V rámci lepšieho prístupu k občanom sa snažíme budovať infokanál, máme novú webstránku,“ uviedol starosta Jesenského a dodal, že medzi ďalšie aktivity obce patrí príprava projektovej dokumentácie na ostatné objekty v obci, napr. miestne kultúrne stredisko.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Obec Jesenské


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross