No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Klenovci pribudla nová strecha na materskej škole, museli si ju opraviť z vlastných zdrojov

V Klenovci museli počas zimy nutne rekonštruovať zatekajúcu strechu. Poškodená časť na spojovacej budove materskej školy začala zatekať. Podľa slov starostky obce Zlaty Kaštanovej išlo o havarijný stav, a keď chceli predísť škodám, museli strechu opraviť. Izolačná krytina poslúži podľa starostky ako nová strecha s 10-ročnou zárukou a bez problémov by mala vydržať viac ako 20 rokov.

Rekonštrukciu škôlky v Klenovci robili etapovite, nakoľko na jej opravu využívali iba vlastné zdroje financií. Vzhľadom na podmienky vo všetkých doterajších výzvach k zvýšeniu kapacity počtu detí v materských školách, sa obec nemohla zapojiť do žiadnej z výziev, keďže nespĺňala podmienky. Podľa slov starostky, tak doteraz z vlastných zdrojov urobili novú strechu na jednej budove, vymenili všetky okná a dvere, vyregulovali kúrenie a vymenili všetky radiátory. „A teraz sme dokončili opravu strechy na spojovacej budove, kde sa nachádza kuchyňa. Tiež z obecných peňazí, dodala na margo uvedených zmien. Suma za práce sa vyšplhala na viac ako 6 500 eur.

Vďaka metóde na obnovu tradičných rovných striech s lepenkovým povrchom mohli práce robiť aj pri mínusových teplotách. „Hoci niektorí dlho očakávali sneh, nás potešilo, že začal padať, až keď bola strecha hotová. Počasie nám bolo naklonené, a tak sme ukončené dielo mohli aj prevziať," dodala na záver starostka, podľa ktorej v potrebných prácach na materskej škole majú v pláne pokračovať.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Zlata Kaštanová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross