No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Nižnom Skálniku po tridsiatich rokoch obnovili fontánu, zdobí ju aj farebné osvetlenie

Obec Nižný Skálnik v okrese Rimavská Sobota sa môže opäť pýšiť fontánou pred tamojším Kultúrnym domom. Opravili a zrekonštruovali ju po približne 30 rokoch. Do prác na jej obnovu sa pustilo občianske združenie Solenia v spolupráci s obcou Nižný Skálnik. Ako ďalej pre Rimava.sk povedal starosta obce, Ivan Bystriansky, na obnovu fontány získali od Banskobystrického samosprávneho kraja financie vo výške tisíc eur, k oprave finančne prispela aj obec.

„Fontána bola zrekonštruovaná počas tohto roka členmi oz Solenia ako aj obyvateľmi obce,“ poznamenal starosta. Ako spomenul, na fontáne bolo opravené i nainštalované nové osvetlenie. „Je riešené tak, že je možné meniť farebné odtiene osvetlenia fontány pomocou počítača,“ priblížil Bystriansky, podľa ktorého však fontána nateraz nie je v prevádzke kvôli horším poveternostným podmienkam.

Atmosféru v obci však fontána bude spríjemňovať počas rôznych podujatí. Ako starosta doplnil, chceli by ju spustiť počas nadchádzajúcich vianočných sviatkov, fašiangov a ďalších akcií v Nižnom Skálniku. Najbližšie si ju nielen obyvatelia obce môžu pozrieť v plnej paráde v piatok, 13. októbra, kedy v Nižnom skálniku bude halloweenska zábava pre tamojších mladých ľudí.

Počas slávnostného odhalenia zrekonštruovanej fontány v nedeľu, 1. októbra, pokrstili aj dve fotoknihy o Nižnom Skálniku. Ich autormi sú obyvatelia obce, Július Čabrádi st. a Jaroslav Bystriansky ml. Rovnako v ten deň sa v obci podľa starostu konal už 7. ročník výstavy ovocia, zeleniny a kvetov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross