No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V piatich obciach dostali hasičskú techniku za približne 600 tis. eur

7. júla 2015 |  | | |

dhz-bottovoDobrovoľní hasiči z odľahlejších obcí v okrese Rimavská Sobota dostali počas víkendu novú a aj repasovanú techniku za približne 600 tis. eur. Nové vozidlá Iveco Daily majú v Bottove, Lenartovciach a vo Fige, repasované Tatrovky majú po sobote, 4. júla, v Králi a v Hajnáčke. Obce Bottovo a Lenartovce dostali navyše aj protipovodňový vozík. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil hovorca Ministerstva vnútra SR Peter Lazarov. „Každý protipovodňový balík prvej pomoci určený pre obce je rovnaký a obsahuje kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo, set náradia a príves,“ priblížil Lazarov.

Starostka obce Bottovo Andrea Baláková techniku pre dobrovoľných hasičov veľmi ocenila. Ako ďalej spomenula, dobrovoľníci u nich v obci fungujú v štyroch kategóriách veľmi dobre, na súťažnej úrovni. „Teraz už budú mať aj techniku na potrebné zásahy,“ priblížila starostka a dodala, že spôsob fungovania budú mať stanovený v zmluve, ktorú ešte len budú podpisovať. Dobrovoľníkov podľa starostky budú čakať školenia a aj zakúpenie potrebných oblekov k zásahom v teréne z dotácie. Ako spomenula, technika je určená aj pre okolité obce, napríklad Orávku kde nedávno horelo pole.
V Bottove podľa Balákovej mali niekoľko ostrých zásahov pri požiari balíkov slamy či stĺpov elektrického vedenia. Okrem ohňa zasahujú aj pri zvýšenej vodnej hladine. „Zvykne sa u nás vylievať obecný potôčik a od rybníka zaplavuje záhrady a studne niektorých domov,“ doplnila starostka.

Zástupcovia dobrovoľných hasičov si kľúče od automobilov v Bottove prevzali z rúk podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross