No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Poproči nechce byť nikto starostom, v Hucíne kandidujú štyria

ilustračné fotoŠtyria kandidáti sa budú v lete uchádzať o post starostu v obci Hucín v okrese Revúca. Nahradiť chcú  Ľubomíra Samka, ktorý bol odsúdený za prijímanie úplatku. Po vynesení rozsudku mu zanikol mandát. Ako pre Rimava.sk potvrdil Zoltán Pósa, vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy na Okresnom úrade v Rimavskej Sobote, doplňujúce voľby boli vyhlásené na sobotu, 21. júna. 

Voľby v Hucíne však budú jediné, hoci pôvodne sa mali konať aj v ďalších dvoch obciach v regióne. V  Rašiciach zomrela  poslankyňa a na jej miesto nemajú do zastupiteľstva náhradníka. Nikto však nekandiduje. Rovnako je to aj v obci Poproč, kde mali obyvatelia voliť nového starostu. V tejto dedinke s najnižším počtom voličov na Slovensku odišiel starosta Ľubomír Kvaka do predčasného dôchodku. Podľa Pósu si chcel bez nároku na odmenu dotiahnuť volebné obdobie, čo ale zákon neumožňuje.

Júnové doplňujúce voľby budú posledné v tomto volebnom období, pretože šesť mesiacov pred riadnym termínom volieb sa už doplňujúce voľby nevyhlasujú, informoval Pósa.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross