No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Ružovej osade od dnes už po novej obchádzke

ruzova-osada-zmena-znaceniaVodiči prechádzajúci nehodovým úsekom Ružová osada na rozhraní Rimavskosobotského a Lučeneckého okresu musia od dnešného rána počítať s obmedzeniami. Na zmenu v doprave v rekonštruovanom úseku cesty upozorňuje polícia. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, uzávierka sa týka štátnej cesty I/50 v kilometri 303 až 306. „Doprava bude presmerovaná na dočasnú obchádzkovú trasu a bude riadená prenosným dopravným značením,“ priblížila.

Vodiči môžu nasledovné mesiace počítať aj so zvýšeným pohybom pracovníkov, prejazdmi mechanizmov a strojov, ako aj so zníženou rýchlosťou.

Zámerom rekonštrukcie približne dvojkilometrového úseku je zmiernenie ostrej ľavotočivej zákruty v smere od oždianskeho obchvatu R2, ktorá nezodpovedá potrebám cesty I. triedy. Práce realizuje firma Skanska, ktorá zákazku vysúťažila v sume 5,567 mil. eur s DPH. Stavba by mala byť ukončená v závere tohto roka. Po ukončení stavby budú obchádzky zrekultivované.

Súčasťou rekonštrukcie je aj asanácia rodinného domu, hospodárskej budovy, garáže a jedného mostu. To však zatiaľ zrealizované nebolo. "S búraním rodinného domu sa nezačalo, nakoľko sa majiteľ ešte nevysťahoval, začatie búrania sa predpokladá v budúcom týždni," povedala Zuzana Hromcová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross