No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci hľadajú kontrolóra predčasne, za posledných päť rokov už po tretíkrát

tisovecV Tisovci na severe Rimavskosobotského okresu hľadajú nového hlavného kontrolóra, opäť predčasne. Za posledných päť rokov ide v poradí už o tretie vyhlásenie voľby. O voľbe rozhodli poslanci Mestského zastupiteľstva koncom minulého mesiaca. Terajší kontrolór Ladislav Čajko bol do funkcie vymenovaný v roku 2012, keď nahradil Tibora Tokára, ten v súčasnosti zastáva funkciu prednostu Mestského úradu. Ako Rimava.sk informoval Tibor Tokár, hlavný kontrolór Ladislav Čajko odišiel na vlastnú žiadosť. „Dôvody neuviedol,“ povedal Tokár.
O Ladislavovi Čajkovi ako hlavnom kontrolórovi rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva koncom roka 2012. Pred ním funkciu rovnako na čiastočný úväzok (0,30) zastával Tibor Tokár a Katarína Mešková.

Uchádzači po splnení podmienok k novej voľbe môžu prihlášky posielať do 8. novembra na adresu Mestského úradu. Nového kontrolóra by mali vyhlásiť na zasadnutí Mestského zastupiteľstva 23. novembra. „Každý kandidát má právo v deň konania voľby hlavného kontrolóra na vystúpenie pred poslancami mestského zastupiteľstva v rozsahu maximálne piatich minút,“ informuje Tokár a dodáva, že do funkcie by mal nový hlavný kontrolór nastúpiť od 1. decembra. Kontrolór sa volí na obdobie šiestich rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross