No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tisovci sa stretlo viac ako 30 dobrovoľníkov, začala študentská kvapka krvi

14. októbra 2013 |  | |

ilustračné foto„Nemusíš robiť nič – najdôležitejšie je však rozhodnutie empatického srdca“ je heslom tohtoročnej Študentskej kvapky, ktorá je adresovaná darcom a potenciálnym darcom krvi. Ako pre Rimava.sk uviedla Mária Majerčíková, riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného kríža  v Rimavskej Sobote, do študentskej kvapky sa do minulotýždňového výjazdového odberu krvi v Tisovci zapojilo 34 darcov, z toho 10 prvodarcov bolo hlavne z radov študentov Gymnázia a SOŠ v Tisovci.
Podľa Majerčíkovej sa SČK ÚzS Rimavská Sobota do kampane zapája každoročne. Jej cieľom je primäť najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v zdravotníctve. V Rimavskej Sobote sa odbery krvi uskutočňujú každý utorok na Hematologicko transfúznom odd. Nemocnice v Rimavskej Sobote od 6,30 hod.
Kampaň zameranú na oslovovanie darcov krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúznymi oddeleniami (HTO) nemocníc. Študentská kvapka potrvá do 15. novembra 2013.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross