No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vianočná výzdoba na námestí a uliciach Lučenca

lucenec-vyzdobaPohľad na vianočnú výzdobu v Lučenci zaujme nielen deti, ale aj dospelých. S príchodom Mikuláša sa rozžiarili stromčeky v šiestich častiach mesta, na Námestí republiky i Masarykovej ulici sú aj nové svietiace výzdoby. „Na námestí pribudli nové postavičky, ktoré rozžiaria najmä srdcia detí a o to nám najviac ide, aby sa deti cítili cez toto obdobie čo najlepšie,“ povedal viceprimátor Pavel Baculík.

Na námestí svieti nielen stromček, ale zaujme aj červená mikulášska čiapka, medveď, anjel, či nová ozdoba – trojmetrový biely snehuliak. Tento rok podľa informácií samosprávy pribudlo päť nových motívov na Ulici Dr. Herza, výzdoby namontujú aj na Adyho ulici pri Synagóge a na Vajanského ulici od kruhového objazdu do centra. Podľa hovorkyne mesta Michaely Hrnčiarovej výzdoba pribúda každým rokom a bude jej stále viac. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla, do opráv starej a doplnenia novej výzdoby investovali tento rok približne 16 tis. eur.
Lučenčania najviac vyzdobili centrum mesta, niektorým obyvateľom priľahlých sídlisk to ale chýbalo práve u nich, napríklad na Sídlisku Rúbanisko. Výzdobu v porovnaní s inými mestami hodnotia stále ako skromnejšiu. „Práve aj do mestských častí sme rozširovali počty vianočných stromčekov,“ dodala Hrnčiarová.

V najbližších dňoch v piatok a sobotu, 16. a 17. decembra, čakajú na Lučenčanov aj návštevníkov mesta vianočné trhy, cez Vianoce nebude chýbať tradičný vianočný beh 26. decembra, ktorý má už obrovskú popularitu.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross