No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vlaky z Jesenského do Brezna budú opäť premávať každý pracovný deň

Zdroj: FB Ján Vengrín

TISOVEC – Koncom minulého roka bola výrazne obmedzená doprava na železničnej trati 174 Brezno –Tisovec a späť. Zrušené boli totiž všetky spoje na trati Tisovec – Brezno jazdiace počas pracovného týždňa. Obyvatelia regiónu sa ale môžu tešiť na obnovu pravidelých vlakových spojov.

Primátor Tisovca Ján Vengrín absolvoval mnoho rokovaní, vďaka ktorým budú mať obyvatelia regiónu opäť možnosť denne cestovať z Gemera na Horehronie. "Od 4. júna sú dva obnovené spoje zavedené do grafikonu, od 11. júna budú aj jazdiť. Z Jesenského o 6:09, príchod do Brezna 8:45 a z Brezna o 13:15, príchod do Jesenského o 15:50, každý pracovný deň. Pokračujeme ďalej, do nového grafikonu chceme dostať ešte minimálne ďalšie dva spoje," uviedol Vengrín pre portál Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Vengrín musel spolu so zamestnancami železníc argumentovať, prečo je vlakové spojenie pre obyvateľov regiónu nevyhnutné. "Jednania sme viedli od 25. októbra, keď sme sa stretli s ministrom dopravy, následne na to sme 10. novembra spolu so železničiarmi, odborármi a vedúcimi zamestnancami depa išli do Bratislavy na ministerstvo dopravy, kde sme argumentovali, že grafikon je zle postavený a že nekopíruje potreby nášho regiónu ani obyvateľstva," doplnil Vengrín s tým, že ľudia s nimi nestíhali prísť z práce alebo do práce.

"Potom sme pokračovali 27. januára, kedy už som ako primátor mesta inicioval ďalšie stretnutie ohľadom tejto trate a prišiel štátny tajomník aj s federálnym riaditeľom stratégie dopravy do Tisovca. Pripomienkovali sme a ďalej hľadali riešenia ako obnoviť tieto vlaky vzhľadom k tomu, že k 1. marcu bol prvý grafikon vlakovej dopravy, kde to bolo možné dať, ale vzhľadom k tomu, že ešte nebolo vyjadrenie od VÚC, tak sme to museli riešiť s podpredsedom, pánom Malatincom, aj s vedúcim stratégie dopravy a na základe toho nám dali súhlasné stanovisko a dospeli sme k tomu, že je opodstatnenené, aby táto linka bola obnovená a ľudia sa budú môcť efektívne dopraviť z Gemera na Horehronie," dodal Vengrín.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross