No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vlastníci, správcovia a užívatelia nehnuteľností sú povinní čistiť chodníky

Po prvom napadnutom snehu náčelník rimavskosobotskej mestskej polície Peter Berecz dnes pre Rimava.sk povedal, že nie sú problémy s čistením chodníkov. „Postupne si ich každý čistí,“ dodal. Prevádzkovo – technický námestník Technických služieb mesta Rimavská Sobota Július Dieneš sa vyjadril, že TSM nezodpovedá sa schodnosť všetkých chodníkov v meste.

Podľa stanoviska referátu dopravy na Mestskom úrade v Rimavskej Sobote sú zo zákona o pozemných komunikáciách závady v schodnosti chodníkov priľahlých k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v zastavenom území a hraničí s cestou, alebo  s miestnou komunikáciou, povinní bez prieťahov odstraňovať vlastníci, správcovia, alebo užívatelia nehnuteľnosti, pokiaľ tieto závady vznikli znečistením, poľadovicou, alebo snehom. „Chodníky vedúce do vchodov bytoviek sú v zimnom období povinní udržiavať v schodnom stave nájomcovia,“ píše sa ďalej v poskytnutom stanovisku.

 Schodnosť miestnych komunikácií a priechodov pre chodcov na miestnych komunikáciách,  prejazdných úsekoch ciest cez mesto a miestnych komunikácií určených výhradne pre chodcov je taký stav, ktorý umožňuje bezpečnú chôdzu prispôsobenú  ich stavebnému stavu, poveternostným podmienkam a ďalším okolnostiam, ktoré môže chodec predvídať. Také je znenie všeobecne záväzného nariadenia o zabezpečení zjazdnosti a schodnosti miestnych komunikácií na území mesta Rimavská Sobota, ktoré vychádza z vyhlášky.

Peter Berecz sa vyjadril, že obyčajne si už každý chodník očistí.  Keď tak vlastníci, správcovia, alebo užívatelia nehnuteľnosti neurobia, rieši mestská polícia takéto prípady vo väčšine prípadov upozornením. „Kontrolujeme si neskôr, či si chodník očistia. Máme to zachytané aj na kamerách. Prípady, kedy dávame pokutu, sú zriedkavé,“ vyjadril sa náčelník rimavskosobotskej mestskej polície. 

 Zdroj: Rimava.sk

 

 

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross