No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Kotleba do diskusie v RTVS nejde, lebo sa nevysiela naživo

Mgr. Marian Kotleba a Ing. Vladimír MaňkaMarian Kotleba, ktorý sa ako kandidát Ľudovej strany Naše Slovensko prebojoval do druhého kola volieb predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), sa so svojím súperom, súčasným županom Vladimírom Maňkom zo Smeru-SD v pripravovanej televíznej predvolebnej debate vo verejnoprávnom Rozhlase a televízii Slovenska nestretne. Ako informoval na dnešnej tlačovej besede, účasť na diskusii, ktorá mala byť dnes, sa rozhodol odmietnuť z dôvodu, že v televízii by nebola vysielaná naživo, ale zo záznamu. „Moja jediná podmienka je, že televízne debaty musia byť vysielané naživo. Nemyslím si, že takáto podmienka je extrémistická či nedemokratická. Vysielanie naživo je prejavom skutočnej demokracie,“ vyhlásil Kotleba s tým, že z vysielania zo záznamu má zlé skúsenosti, keď boli jeho vyjadrenia účelovo zostrihané a spájané s ilustračnými zábermi na hajlujúcich skinheadov a výtržníkov na futbalových zápasoch.

Na otázku, či v prípade, ak sa stane županom, má za sebou dostatok odborne zdatných spolupracovníkov na riadenie župy, odpovedal kladne s tým, že konkrétne mená predstaví, až keď bude zvolený. Za jednu z najdôležitejších priorít považuje zníženie nezamestnanosti, pričom dlhodobo nezamestnaným bez kvalifikácie by podľa neho mala dať župa prácu s „krompáčmi a lopatami“ pri údržbe a výstavbe župných ciest, a to prostredníctvom neziskových organizácií alebo sociálnych podnikov. Tým by podľa neho zároveň ušetrila na predražených dodávkach takýchto prác od externých firiem.

Kotlebov protikandidát Maňka ešte vo štvrtok vyhlásil, že so svojím súperom sa plánuje stretnúť len v jednom televíznom diskusnom dueli, a to vo verejnoprávnom RTVS a súhlasí aj s priamym prenosom. Všetky ostatné pozvania na predvolebné diskusie vopred odmietol, pretože nechce prispievať k vytváraniu mediálneho priestoru pre názory, s ktorými podľa neho väčšina ľudí v spoločnosti nesúhlasí.

Na Kotlebovu myšlienku zamestnávať nekvalifikovaných dlhodobo nezamestnaných ľudí pri oprave a výstavbe župných ciest pomocou lopát a krompáčov dnes Maňka uviedol, že ústup od moderných technológií by znamenal zníženie HDP a tým aj ďalšiu nezamestnanosť. Pripomenul tiež, že BBSK získal na opravy svojich ciest 50 miliónov eur z eurofondov a tie by pri opravách „Kotlebovým systémom“ nezískal.

V prvom kole volieb banskobystrického župana získali Maňka s Kotlebom najviac hlasov spomedzi 11 kandidátov. Maňku podporilo 49,47 percenta a Kotlebu 21,3 percenta zúčastnených voličov.  Druhé kolo volieb bude v sobotu, 23. novembra.

Zdroj: SITA, Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross