No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: Politické strany majú aj kandidátov z okresu R. Sobota, najviac ich má SMK

perex-volby-rim-zaluzanyV parlamentných voľbách, ktoré sa uskutočnia 5. marca 2016 sa o hlasy voličov budú uchádzať aj kandidáti z Rimavskosobotského okresu. Podľa doteraz zverejnených kandidátskych listín najviac uchádzačov má Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP), za ňou nasleduje strana Most-Híd. Zástupcov z regiónu zatiaľ možno nájsť aj na kandidátke strany Smer-Sociálna demokracia, SaS, Sieť a OĽANO – NOVA.

Na kandidátke Strany maďarskej koalície, ktorá aktuálne nemá zatúpenie v parlamente, figuruje najviac mien z Rimavskosobotského okresu. Medzi prvými, teda s najvyšším číslom, kandiduje podnikateľ, mestský aj krajský poslanec František Auxt (8). Druhým v poradí je ďalší mestský poslanec, stavebný inžinier, Zoltán Cziprusz (10). Na kandidátke je aj chirurg Peter Juhász (42). Prvú päťdesiatku uchádzačov otvára viceprimátor a krajský poslanec Ladislav Rigó (51). Za SMK budú ďalej kandidovať ekonóm a mestský poslanec Mikuláš Csirmaz (113), elektroinžinier ako aj mestský a krajský poslanec Zoltán Bán (125), referentka z Husinej Enikő Mag Fodor (133) a starosta Gemerského Jablonca Július Agócs (137).

Druhou stranou s najvyšším počtom kandidátov z okresu je strana Most-Híd. Na poprednej priečke je bývalý minister pôdohospodárstva z Padaroviec Zsolt Simon (4). Za hlasy občanov zabojuje aj starosta Rimavskej Seči Štefan Vavrek (18). Medzi ďalšími kandidátmi za Most-Híd je geodét z Gemerského Jablonca Tomáš Agócs (38), zverolekár zo Šimonoviec Ladislav Lang (67), starosta Bátky Peter Hencz (125), obecný poslanec a strojársky technológ z Dubovca Gabriel Köböl (129) sociálny pedagóg z Čížu Csaba Csízi (144).

S dvomi kandidátmi z okresu ide do parlamentných volieb strana OĽANO – NOVA. Prvým z nich je rimavskosobotský lekár Obaidullah Mir (34) a druhým je živnostník Gejza Farkaš (98). Rovnako aj strana Sloboda a Solidarita má dvoch kandidátov. O parlamentnú stoličku v NR SR sa bude uchádzať novozvolená viceprimátorka Rimavskej Soboty a advokátka Andrea Andrášiová (95), druhý v poradí je opatrovateľ Dušan Vajda (122).

Po jednom kandidátovi majú podľa doteraz zverejnených kandidátskych listín strana Smer – Sociálna demokracia a strana Sieť. Jediným kandidátom momentálne vládnucej strany je primátor Hnúšte, krajský ako aj poslanec NR SR Michal Bagačka (58). Do volieb ide rovnako ako jediný kandidovať za Procházkovu stranu Sieť výsluhový dôchodca z Hnúšte Ján Chovanec (125).

Podľa vyjadrení Štátnej volebnej komisie, kandidátky všetkých 23 politických strán, ktoré sa v budúcoročných parlamentných voľbách uchádzajú o hlasy voličov, budú známe až po kontrole.

Téme sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross