No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: V okrese zasadne do volebných komisií viac ako dvetisíc ľudí

ilustračné fotoNezvyčajne početné zloženie budú mať okrskové volebné komisie počas blížiacich sa volieb do Európskeho parlamentu. Len v Rimavskosobotskom okrese bude členom komisie viac ako 2 100 ľudí. Pre Rimava.sk to potvrdil Zoltán Pósa, vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy na okresnom úrade v Rimavskej Sobote. V samotnom okresnom meste Rimavská Sobota je podľa jeho slov 541 členov komisie. V meste sa bude voliť v 27 okrskoch, v priemere tak na jednu volebnú miestnosť vychádza 20-členná komisia.

„Na Teplom Vrchu aj vo Vyšnom Skálniku 18 členov, v Janovciach 17, v Pavlovciach 16, v Hnúšti na osem okrskov 136 členov,“ vyratúva ďalej Pósa niektoré obce s početnými komisiami.

Obvodná volebná komisia má osem členov. Ako vedúci odboru informoval, jej predsedom je Dušan Faško (KSS), podpredsedníčkou Edita Mészárosová. Podľa jeho slov bude mať sumarizačný útvar počas volieb sídlo v budove okresného úradu.

Voľby do Európskeho parlamentu sa v SR uskutočnia v sobotu 24. mája od siedmej ráno do desiatej večer. Na Slovensku pôjde o tretie eurovoľby, predtým sa konali v rokoch 2004 a 2009. O 13 slovenských kresiel v europarlamente sa uchádza rekordných 29 politických strán a koalícií. Poslancom za Slovensko chce byť 333 kandidátov, z toho 80 žien.
Eurovoľby u nás doteraz charakterizovala nízka volebná účasť, v roku 2009 prišlo k urnám 19,64 percenta oprávnených voličov, v roku 2004 ich prišlo 16,96 percenta.

Zdroj: Rimava.sk, SITA


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross