No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VOĽBY: V Sútore už odvolila takmer polovica voličov

volbyV obci Sútor v okrese Rimavská Sobota, ktorá mala v prvom kole prezidentských volieb pred dvoma týždňami najvyššiu voličskú účasť na Slovensku, a to 94,72-percentnú, sa dnes do 16:30 na voľbách zúčastnilo 154 z tamojších 321 zapísaných voličov.

„Pred dvoma týždňami sme o takomto čase mali väčšiu účasť, ale myslím si, že ľudia ešte prídu vo väčšom počte večer,“ povedala pre agentúru SITA predsedníčka tamojšej volebnej komisie Darina Balogová s tým, že pekné počasie využívajú Sútorčania na pobyt vonku a aj inokedy zvyknú voliť hlavne večer. Dodala, že voľby prebiehajú pokojne a bez incidentov a medzi voličmi, ktorí dosiaľ prišli, boli pomerne zastúpené všetky vekové skupiny voličov.

V dnešnom druhom kole voľby prezidenta SR sa o hlasy voličov uchádzajú - Robert Fico a Andrej Kiska. Volebné miestnosti sa zatvoria o 22.00 hod. Priebežné výsledky hlasovania o budúcom prezidentovi zverejní v noci Štatistický úrad (ŠÚ) SR, víťaza štvrtých priamych volieb prezidenta Slovenskej republiky spoznáme v nedeľu.

Prvá priama voľba prezidenta sa konala v máji 1999 a občania si v nej zvolili Rudolfa Schustera. V druhej v apríli 2004 a tretej v apríli 2009 vyhral Ivan Gašparovič. Jeho päťročné funkčné obdobie sa končí 15. júna 2014, keď inaugurujú nového prezidenta.

Zdroj: SITA

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross