No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Volebné miestnosti boli zatvorené. Volebné moratórium je predĺžené o tri hodiny

Zdroj: Rimava.sk

OKRES RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA – Všetky volebné miestnosti v okresoch Rimavská Sobota a Revúca boli uzatvorené presne o 22. hodine. Pre Rimava.sk to potvrdil Miroslav Szepessy, predseda Okresnej volebnej komisie (OVK).

"V žiadnej z 217 volebných miestností v okresoch Rimavská Sobota či Revúca nenastali žiadne situácie, ktoré by narušili priebeh volieb. Neboli nahlásené žiadne porušenia. Počas celého dňa prebiehali kontroly v oboch okresoch, skontrolovali sme 52 volebných okrskov aj v R. Sobote aj v Revúcej," povedal pre Rimava.sk Miroslav Szepessy.

Ako ďalej uviedol, niektoré okrskové komisie milo prekvapili. Kontrola prebehla aj v obci Levkuška, v okrese Revúca. "Treba uznať, že komisia bola jednoducho ukážková a zaslúži si pochvalu. Všetci členovia komisie boli prítomní, sedeli na svojich miestach, občerstvenie mali len bokom, všetko bolo usporiadané, komisia mala preukazy pripnuté na tričkách a šatách," dodal.

Okrskové komisie začínajú sčítavať hlasy volieb do Európskeho parlamentu 2024.

Volebné moratórium je predĺžené o tri hodiny. Na celom území SR potrvá do nedele 1.00 hod. Dôvodom je predpoludňajší incident vo volebnej miestnosti v Palárikove, ktorú pre nález bieleho prášku na tri hodiny uzatvorili. Informoval o tom predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda.

"Počas konania volieb sa z pohľadu polície nič zásadné neudialo. Voľby prebiehajú pokojne. Okrem už spomínaného incidentu v Palárikove, o ktorom sme už informovali, môžeme k tejto udalosti doplniť, že v žiadnom prípade nešlo o látku, ktorá by obsahovala ťažké prchavé kovy, ktoré by mohli ohroziť život alebo zdravie“, skonštatoval prezident Policajného zboru Ľubomír Solák.

Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán zverejní celkový výsledok volieb až po ukončení hlasovania vo všetkých štátoch EÚ. To sa očakáva v nedeľu 9. júna o 23.00 hod.


Fotogaléria z volieb do Európskeho parlamentu 2024.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross