No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lidl spúšťa novú súťaž, zapojilo sa do nej aj niekoľko miest z regiónu. Vyhrať môžu oddychovú zónu Čistinka

12. augusta 2022 | |  | 

GEMER-MALOHONT/NOVOHRAD - Pred rokom Lidl predstavil ideu nového nástupníckeho projektu Lidl ihriska Žihadielka – projekt zelených oddychových zón s názvom Lidl Čistinka. Ambasádorom súťaže sa stal spisovateľ Daniel Hevier. Do súťaže sa zapojilo aj niekoľko miest z regiónu, podmienkou bolo, aby sa v meste nachádza predajňa Lidl.

"Do súťaže Lidl Čistinka sa zo spomenutých miest prihlásili Rimavská Sobota, Tornaľa, Revúca, Lučenec a Veľký Krtíš," uviedol pre Rimava.sk Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie spoločnosti Lidl.

Článok pokračuje pod reklamou


Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom "štvorci" s rozmerom 12 x 12 metrov a 15 x 15 metrov a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter. Spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka.

V hre je spolu 5 oddychových zón. Mestá sú rozdelené podľa počtu obyvateľov do piatich kategórií, Čistinku získa v každej kategórii jedno mesto s najvyšším počtom hlasov. 

Ako bude možné hlasovať?

Každý zákazník, ktorý si v termíne od 15. 8. 2022 zakúpi v predajni Lidl tovar v hodnote minimálne 20 eur, obdrží pri pokladnici jednu hlasovaciu kartičku. Kartičku automaticky zákazník získava za každých ďalších celých 20 eur hodnoty nákupu. Počet kartičiek sa násobí výškou hodnoty nákupu.

Prostredníctvom unikátneho kódu na tejto hlasovacej kartičke bude mať zákazník možnosť odovzdať svoj hlas vybranému mestu, obci alebo mestskej časti (platí pre Bratislavu a Košice). Zadávanie kódov a hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke www.lidl.sk/cistinka. Webová stránka bude spustená budúci týždeň. 

Účasť v súťaži bola opäť ponúknutá všetkým slovenským mestám, mestským častiam a obciam, v ktorých sa nachádza predajňa potravín Lidl. Záujem prejavilo 92 z celkovo 116 oslovených lokalít, tieto boli do súťaže o Lidl Čistinky zaradené a tým je možné prejaviť svoju podporu vo forme odovzdaného hlasu.

Priestor na oddych i šport

Lidl Čistinka je vytvorená tak, aby v nej bol priestor pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly tvoria jednotný celok: modul v rozmeroch 12 x 12 metrov bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti - bude obsahovať detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou.

Ďalší modul v rozmeroch 12 x 12 metrov bude mať ohnisko, súčasťou bude aj príjemné posedenie pod prístreškom. Nechýbajú ani priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi.

Tretí modul v rozmeroch 12 x 12 metrov bude patriť športu. Nájdete tam prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik.

Článok pokračuje pod reklamou


Štvrtý modul bude najväčšou športovou plochou, má rozmer 15 x 15 metrov, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku budú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole. V celom priestore oddychovej zóny nebude chýbať ani mobiliár a zeleň.

Predpokladaný začiatok výstavby oddychových zón v mestách či obciach, ktoré v súťaži uspejú, je naplánovaný na jar 2023 a odovzdanie do majetku víťazných miest v lete 2023. 

https://www.youtube.com/watch?v=8DU84ewZ9uE

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross