No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zraz veteránov bol vo Fiľakove rekordný, na jednom mieste sa stretli desiatky tátošov

5. septembra 2018 |  | | |

Nikdy toľko áut a motoriek nezavítalo na Zraz veteránov vo Fiľakove, ako v tomto roku. Počas prvej septembrovej nedele sa Námestie slobody zaplnilo veteránmi, ktoré už dnes na cestách nevidieť. „Síce poslednú pol hodinku podujatia prekazila výdatná letná búrka, avšak okolo 700 ľudí sa prišlo pokochať krásou vystavených veteránov. Dokopy sa na námestí stretlo 82 tátošov, z toho 57 áut a 25 motocyklov, uviedla pre Rimava.sk Andrea Illés Kósik, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove, ktoré bolo spoluorganizátorom podujatia.

Podľa jej slov je to nárast oproti predošlým ročníkom, keď počet vystavených áut a motoriek bol 64 až 66. Ako ďalej priblížila, hoci bola väčšina veteránov skôr z blízkeho okolia, našli sa aj také, ktoré ku nám zavítali z Dolnej Stredy, Banskej Štiavnice, Rožňavy, ba až z mesta Gyöngyös (Maďarsko).

V poradí 3. Zraz veteránov bol sprevádzaný aj v tomto roku programom na pódiu, aj mimo neho. Na javisku sa predstavili mažoretky Hot Steps Mini zo základnej školy na Farskej lúke vo Fiľakove. Majitelia veteránov dostali priestor preukázať svoje zručnosti a schopnosti v súťažiach a tak vyhrať cenné darčeky. Organizátori nezabudli ani na tých najmenších návštevníkov podujatia a v detskom kútiku ich zamestnali pestrými aktivitami.

Program na pódiu spestril koncert lučeneckej kapely Traditional Dixie Stompers, po ktorom nasledovalo odovzdanie cien pre najstaršieho a najkrajšieho veterána podujatia. Najstarším veteránom z radu áut sa stal Chevrolet National Coupé (1927), ktorého majiteľom je Pavel Mojžita a v kategórii motocyklov Jawa Robot (1937), ktorá patrí Ivanovi Václavíkovi.

O cenách rozhodovali aj návštevníci. Ako spomenula riaditeľka, na základe hlasovania návštevníkov prvé miesto v kategórii najkrajší veterán z radu áut získal Excalibur (1977), majiteľom je Pavel Mojžita, druhé miesto AERO 30 (1936), majiteľom vozidla je Ladislav Eliáš a tretie miesto Tatra 148 „Boženka“ (1973), ktoré patrí Dobrovoľnému hasičskému zboru mesta Fiľakovo. V kategórii najkrajší veterán z radu motoriek na prvom mieste sa umiestnila Jawa California (1969), ktorá patrí Jánovi Krnáčovi, na druhom mieste Jawa Robot (1937), ktorej majiteľom je Ivan Václavík a na treťom mieste sa umiestnil Róbert Markuš so svojou motorkou z roku 1979. Cenu primátora mesta získalo vozidlo Moskvič 408-1 (1969) a jeho majiteľ Richard Mede.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív MsKS vo Fiľakove


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross