No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZSSK: Trať Utekáč – Lučenec bude zaradená do samoobslužného výpravného systému

LUČENEC/UTEKÁČ – Železničná trať číslo 162 z Utekáča do Lučenca bude jednou z dvoch na Slovensku, ktoré Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) čoskoro zaradí do takzvaného samoobslužného výpravného systému (SVS). Národný prepravca o tom informuje v tlačovej správe o prehľade nadchádzajúcich zmien cestovného poriadku vlakov osobnej dopravy.

Znamená to, že vo vlakoch nebude sprevádzajúci personál. SVS zavádzame napríklad v prípadoch, že daná trať má vo väčšine vlakov nízku frekvenciu cestujúcich, resp. vysoké percento cestujúcich s nárokom na bezplatnú prepravu,“ vysvetľuje ZSSK s tým, že druhou takouto traťou sa stane spojnica medzi Čadcou a Makovom na severe Slovenska, teda trať číslo 128.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa informácií na stránke ZSSK bolo doteraz v rámci celej SR do SVS zaradených 11 tratí. Ani jedna však nebola v Novohrade či Gemeri-Malohonte. Trať Utekáč – Lučenec tak bude prvou, SVS na nej má platiť od 1. júla 2021.

Na tratiach so zavedeným SVS je potrebné mať cestovný lístok zakúpený vopred alebo mať preukaz na bezplatnú prepravu. Na týchto tratiach je vo vlakoch vykonávaná zvýšená kontrola cestovných dokladov,“ upozorňuje prepravca.

Foto: ilustračné


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross