No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hľadáte pohodu na Liptove? Pozrite si ponuku pobytov od rekrea.sk

30. novembra 2022 |  | 
Zdroj: pixabay.com

Liptov bezpochyby patrí k najkrajším regiónom na Slovensku a ponúka veľa možností na aktívne trávenie dovolenky a relax. V lete láka na turistiku a kúpanie s množstvom atrakcií, v zime zas na lyžovačku či relax v termálnych vodách alebo wellness centrách, ktoré tu nájdete na každom kroku.

Termálne pramene a vodné parky na Liptove

Centrom regiónu je vodná nádrž Liptovská Mara so zaujímavými atrakciami pre malých i veľkých. Liptov je známy pre svoj hojný počet termálnych a minerálnych prameňov. K najznámejším lokalitám s prírodnými termálnymi prameňmi patrí Liptovský Ján. Na opačnej strane Liptova zas nájdete Kúpele Lúčky s liečivou vodou. Čo sa týka zábavy pre deti, obľúbenými zastávkami sú vodné parky Tatralandia a Bešeňová.

Zdroj: pixabay.com

Turistika na Liptove

Vedeli ste, že celkovo sa na Liptove nachádza až tisíc kilometrov značených  turistických chodníkov? Región Liptova totiž obklopujú impozantné Nízke a Vysoké Tatry, Západné Tatry, Chočské vrchy, Veľká Fatra. Najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie doliny sú Demänovská, Jánska, Žiarska, Kvačianska a Prosiecka dolina. Na Chopok či Malinô Brdo vyvezú turistov aj lanovky. Ak obľubujete cykloturistiku, isto vás poteší viac ako 850 kilometrov značených cyklo trás.

Lyžovačka na Liptove

Liptov je krásny v ktoromkoľvek ročnom období. Lyžovačku plnú dobrodružstiev a adrenalínu zažijete v strediskách Jasná, Malinô Brdo, Ski Centrum Opalisko i v Závažnej Porube. Liptov je skvelým miestom aj pre freeride či skialpinizmus. Na svoje si tu prídu aj milovníci bežkovania. Ak sa chcete po dobrej lyžovačke zohriať, odporúčame vám zrelaxovať sa v spomínanej Tatralandii, Bešeňovej, ale aj v kúpeľoch s prírodnými prameňmi. Niektoré hotely a penzióny dokonca umožňujú vstup do wellness centra aj pre neubytovaných hostí.

Zdroj: pixabay.com

Atrakcie na Liptove

Obrovským lákadlom sú jaskyne, najmä Demänovská jaskyňa či Stanišovská jaskyňa v Jánskej doline. Hneď po nich, neďaleko Tatralandie, nájdete ZOO Kontakt, kde si môžete pohladkať zvieratká a šelmy, ako medvede, tigre, levy, exotické vtáky, lamy a pod. Zaujímavosťou je aj dom naruby, takzvaný Heliport, ktorý je na prvý pohľad ako obyčajný dom, iba s jedným rozdielom – všetko je v ňom dolu hlavou. Nájdete ho v tesnej blízkosti Tatralandie.

Ak vaše srdce zatúži po kultúre a histórii, odporúčame vám si zájsť do blízkych miest a obcí s bohatou históriou a kultúrou – Liptovský Hrádok, Ružomberok, Pribylina, Východná a ďalšie iné.

Syry a mliečne výrobky z Liptova

Koliby a predajne s mliečnymi výrobkami a domácimi korbáčikmi, bryndzou či jogurtmi tu nájdete na každom rohu. Ak máte v pláne navštíviť čarovný Liptov, určite si z neho nezabudnite odniesť aj takýto chutný suvenír!

Pozrite si ponuku ubytovania na rekrea.sk

V prípade, že hľadáte celoročné ubytovanie, Liptov prináša veľa možností pre skromných i tých najnáročnejších turistov. Pozrite si ponuku ubytovacích zariadení na www.rekrea.sk.

Nájdete tam apartmány, penzióny, hotely, priváty či tradičné a moderné chaty. Liptov je zárukou nezabudnuteľnej dovolenky! 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross