No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kuchyňa ako miesto, kde sa všetci stretávate

22. augusta 2021 |  | 

Už naše staré mamy hovorievali, že z celého domu je to práve kuchyňa, kde sa stretáva celá rodina. Stretáva sa tam nielen pri spoločnom stolovaní ale aj počas dňa. Možno sa aj vám stalo, že ste išli okolo kuchyne a zacítili ste vôňu čerstvo upečeného jablkového koláča a vedeli ste, že sa v kuchyni musíte zastaviť na pár slov s mamou, ktorá koláč upiekla.

V dnešnom uponáhľanom svete sa bohužiaľ stáva, že rodiny na seba nemajú toľko času. Hoci sú spolu pod jednou strechou, netrávia spolu takmer žiadne chvíle. Dokonca aj počas nedeľného obedu je každý v inej izbe, pred inou obrazovkou. Ako urobiť z kuchyne spoločné miesto pre všetkých?

  • miestnosť by mala vyžarovať pozitívnu energiu

Či už na energie veríte alebo nie, všetci sa zhodneme na tom, že v peknej, upratanej a osvetlenej miestnosti sa človek cíti lepšie než niekde, kde je veľa bordelu a neumytého riadu. Skúste preto rozostaviť kuchynský nábytok tak, aby bolo v kuchyni čo najviac miesta. Ako na to?

  1. Zmeňte farbu, ak je to potrebné – kuchyňa by mala byť svetlej farby, aby vyzerala priestrannejšie a budila pozitívny dojem. Ak ste mali doteraz tmavú kuchyňu, skúste si nájsť čas a premaľujte ju. Uvidíte, ako sa charakter celej miestnosti zmení.
  1. Uvoľnite okná – ak sa pred oknami nachádzajú skrinky alebo iný nábytok, skúste mu nájsť nové miesta. Nechajte okná voľné, aby cez ne svietilo čo najviac slnečných lúčov. Okná môžete zároveň trochu skrášliť tým, že pridáte záclony alebo závesy a na parapety postavíte niekoľko živých rastlín.
  1. Stôl ako stredobod miestnosti – stôl je práve to miesto, kde všetci zasadáte, a preto by mal byť dostatočne veľký, aby sa k nemu všetci zmestili. Na stoličkách by sa mala pohodlne sedieť. Môžete využiť podsedáky, ktoré sa dajú skutočne kúpiť za zlomok ceny. Na stôl môžete položiť prestieranie alebo pekný obrus.
  1. Nie je nič lepšie než pohodlie – v kuchyni by sa mal každý cítiť príjemne. Preto skúste odstrániť veci, ktoré niekomu vyvolávajú nepríjemné spomienky. Ak chcete opticky zväčšiť priestor, môžete na stenu zavesiť zrkadlo, ktoré to dokáže. Naopak, ak potrebujete miestnosť zaplniť, na zem položte koberec.
  • drobnosti, ktoré potešia v každej chvíli

Rodinná miestnosť by mala vyzerať rodinne. To môžete docieliť nasledovne:

  1. Rodinné fotografie – môžete ich mať zavesené na stene v pekných rámikoch alebo napríklad položené na štýlovej komode, v ktorej môžete mať uložené utierky, hubky a iné potrebné veci do kuchyne.
  1. Aby boli úspechy na očiach – ak je to možné, zaveste na stenu zarámovaný diplom, ktorý hovorí o vašom úspechu alebo o úspechu niekoho z rodiny. Uvidíte, že sa daná osoba veľmi poteší, keď svoj diplom na stene uvidí.
  1. Všímajte si, čo vám hovoria ostatní – ak vám povedia, že sa im nepáči červená deka prehodená cez lavicu, skúste im vyhovieť a zmeniť farbu deky. Ak vám dcéra povie, že by bola radšej, keby je na chladničke pripevnená rodinná fotka namiesto magnetiek, skúste ju poslúchnuť. Ide o to, aby sa v kuchyni naozaj cítili všetci dobre.
  1. Miesto pre ostatných členov domácnosti – ak máte doma domáceho miláčika, nezabúdajte, že aj on patrí do rodiny. Vyhraďte mu vlastné miesto v kuchyni. Ak máte mačku, môžete napríklad na nejaké vyvýšené miesto položiť pelech. Uvidíte, že na rodinných stretnutiach nebude chýbať ani tento člen rodiny.

Ak ste zistili, že by sa vám do kuchyne hodil nový kúsok nábytku alebo niečo iného, nezabudnite si priebežne pozerať kupóny v zľavových letákoch. Možno sa vám podarí ušetriť aspoň pár eur, a ak nie, možno budete mať dopravu domov zadarmo.

Využívať zľavové kódy sa vám určite oplatí!

Zdroj obrázka 1: Monkey Business Images/ Shutterstock.com

Zdroj obrázka 2: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

Zdroj obrázka 3: Photographee.eu / Shutterstock.com


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross