No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Šetrite ako vegán v roku 2022: kupóny a ich praktické využitie pri nakupovaní vegánskych potravín

1. novembra 2022 |  | 
Zdroj foto: Fortyforks/Shutterstock.com

V posledných rokoch sa do nášho podvedomia, čím ďalej, tým častejšie dostáva slovíčko vegánstvo. Presádzajú ho viaceré celebrity, ako cestu, ktorou by sme sa mali uberať. Často je však tento pojem zamieňaný aj za vegetariánstvo, čo je však veľký omyl, pretože je medzi týmito dvoma pojmami značný rozdiel. My sa v tomto článku budeme bližšie venovať výhodám a nevýhodám vegánstva.

Ďalej si povieme, aký dopad má vegánstvo na našu prírodu a okolie a spomenieme aj produkty, ktoré si ako vegán môžete zaobstarať lacnejšie vďaka kupónom a ako ich výhodne nájsť na internete, na portáloch ako Promocodius

Čo je to vlastne vegánstvo?

Pojem „vegánstvo“ vznikol už v minulom storočí v roku 1953. Je to vlastne spôsob života, kde sa snažíte v čo najväčšej miere vylúčiť zo svojho jedálnička všetky produkty zo zvierat. Jedná sa teda o mäso, mliečne výrobky, med, vajíčka, živočíšnu želatínu ale aj o produkty, ktoré boli, prípadne sú testované na zvieratách. Ak si to teda zhrnieme, tak motiváciou pre takýto životný štýl sú väčšinou morálne a etické dôvody. Avšak takýto druh stravovania toho okrem vyššie spomínaných vecí skrýva omnoho viac.

Je vegánstvo drahé? Ako ušetriť svoju peňaženku vďaka kupónom, keď ste vegán?

Ako už všetci dobre vieme, vegánska strava vie byť často pomerne drahá. To sa týka aj ostatných vegánskych produktov. Či už je to kozmetika testovaná na zvieratách alebo oblečenie, ktoré obsahuje rôzne prvky zo zvierat, ako napríklad kožušiny. Avšak aj na tento problém existuje jednoduché riešenie. Sú to zľavové kupóny. V roku 2022 sa stali ešte väčším hitom a využíva ich pri svojom nakupovaní veľké množstvo ľudí, ktorí žijú týmto štýlom. Jedným známym webom, ktorý prináša produkty vhodné aj pre vegánov je aj AboutYou. V ich sortimente nájdeme množstvo náhrad kožušín, nepravých kožených kúskov a hlavne je tu možné využiť AboutYou zľavový kod, ktorý vám ušetrí nie len peňaženku ale aj vaše svedomie.

Prečo sa oplatí stravovať ako vegán?

Túto otázku si kládlo mnoho ľudí. Medzi nimi bol aj známy učiteľ praktických bojových umení. Ten sa však na problematiku vegánstva pozrel v novom výskume nie z etickej a morálnej stránky, ale skôr z tej praktickej. Snažil sa totižto rýchlejšie vyliečiť zo zranenia, ktoré si spôsobil. V jeho dokumentárnom filme bolo zverejnených viacero štúdií, ktoré tento životný štýl nevedeli vynachváliť. My si však spomenieme sedem dňový pokus na hasičoch, ktorý prišiel s nečakanými výsledkami. 

Medzi hasičmi je totižto vysoké percento úmrtnosti spôsobené infarktom. Ten je samozrejme zapríčinený vysokým cholesterolom, prípadne inými pridruženými ochoreniami. Tento hasičský tím sa stravoval týždeň výhradne rastlinou stravou. Po týchto siedmych dňoch boli výsledky viac ako uspokojivé. U jednotlivcov namerali zníženie cholesterolu až o viac ako 100 bodov. Priemer celej hasičskej stanice v poklese cholesterolu sa dokonca vyšplhal až na neuveriteľných 21 bodov. Možno vám to príde, ako malá hodnota, avšak znova pripomenieme, že celý tento pokus trval len sedem dní. Ak si to zoberiete vo väčšom merítku, tak celkový pokles môže byť omnoho väčší.

A záver?

Každý by mal sám zvážiť, ak už sa teda rozhodne, že by sa chcel stravovať výhradne rastlinnou stravou. Prichádza tu totižto do úvahy aj viacero vitamínov, ktoré by vám mohli z mäsa chýbať. Ale ak by ste niečo takéto chceli skúsiť, začnite napríklad tým, že raz do týždňa si zvolíte deň, počas ktorého budete mať pôst od mäsa a od iných výrobkov zo zvierat. Sami nakoniec uvidíte, či je to pre vás vhodné alebo nie.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross