Šéfredaktor Gemerských zvestí dal výpoveď

Po približne roku a pol odchádza z postu šéfredaktora mestských novín Gemerské zvesti Marián Kluvanec. Ako pre Rimava.sk uviedol viceprimátor Pavel Piliarik, výpovedná lehota mu začína plynúť 1. augusta. “Pokiaľ sa nič nezmení, 1. septembra končí pracovný pomer,” povedal pre Rimava.sk Piliarik.

“Keď človek cíti, že jeho práca už ho nenapĺňa a nedáva do nej viac celé srdce, treba ísť ďalej. O svojom odchode som uvažoval počas uplynulých týždňov a dospel som k záveru, že je čas hľadať nové výzvy,” uviedol pre Rimava.sk Marián Kluvanec. Ako doplnil, je rád, že počas svojho pôsobenia ako šéfredaktor spoznal mnoho zaujímavých ľudí a na dobu strávenú v redakcii Gemerských zvestí bude vždy spomínať v dobrom.

Post šéfredaktora Gömöri Hírlap naďalej zastáva Ján Juhász.  „Doporučil som, aby noviny viedol niekto z úradu alebo dočasne poveríme šéfredaktora maďarskej redakcie. Nikoho z vonka riešiť nebudeme,“ uviedol pre Rimava.sk prednosta Mestského úradu Ladislav Kovács. Podľa jeho slov ešte nezasadala Redakčná rada, ktorá by mala dať stanovisko k riešeniu situácie.  Mestské noviny majú zatiaľ troch stabilných zamestnancov. Okrem dvoch šéfredaktorov aj administratívnu pracovníčku pre príjem inzercie. Otázkou ďalšieho fungovania mestských novín sa pravdepodobne budú zaoberať poslanci na septembrovom rokovaní.

Zdroj: Rimava.sk

Najnovšie články

Mesto dostalo petíciu proti výstavbe nájomných bytov, podľa primátora je väčšina podpisov falošných
Výstavba nájomných bytov na Dúžavskej ceste sa stretla s odporom niekoľkých obyvateľov, svoj nesúhlas mali potvrdiť petíciou. Ďalej...
R. SEČ: V obci chcú v júni zriadiť kamerový systém
V Rimavskej Seči chcú v priebehu mesiaca jún zriadiť systém desiatich kamier vďaka sponzorovi. Ďalej...
MÚZEUM: Predmetom mesiaca bude ojedinelá súprava pohárov vyrobená v Zlatne
Gemersko-malohontské múzeum predstaví súpravu šiestich pohárov, ktorá preslávila obec Zlatno. Ďalej...
Záchranári Falck-u z R. Seči sídlia od mája v Bottove
Záchranári z Falck-u sa z bývalého Osiva v Rimavskej Seči presťahovali do Bottova. Ďalej...
Mažoretky Estrella si z Galanty priniesli cenné kovy
Mažoretky Estrella si priniesli zo súťaže Zlatá palička zlato, striebro aj bronz. Ďalej...
FOTO: Asfaltová obchádzka Ružovej osady je hotová, dom ešte nezbúrali
Asfaltová obchádzka nehodového úseku Ružová osada je dokončená, k uzavretiu štátnej cesty má dôjsť v najbližších dňoch. Ďalej...

Komentáre

Pridaj komentárNahlásenie nevhodného komentára.