Šéfredaktor Gemerských zvestí dal výpoveď

Po približne roku a pol odchádza z postu šéfredaktora mestských novín Gemerské zvesti Marián Kluvanec. Ako pre Rimava.sk uviedol viceprimátor Pavel Piliarik, výpovedná lehota mu začína plynúť 1. augusta. “Pokiaľ sa nič nezmení, 1. septembra končí pracovný pomer,” povedal pre Rimava.sk Piliarik.

“Keď človek cíti, že jeho práca už ho nenapĺňa a nedáva do nej viac celé srdce, treba ísť ďalej. O svojom odchode som uvažoval počas uplynulých týždňov a dospel som k záveru, že je čas hľadať nové výzvy,” uviedol pre Rimava.sk Marián Kluvanec. Ako doplnil, je rád, že počas svojho pôsobenia ako šéfredaktor spoznal mnoho zaujímavých ľudí a na dobu strávenú v redakcii Gemerských zvestí bude vždy spomínať v dobrom.

Post šéfredaktora Gömöri Hírlap naďalej zastáva Ján Juhász.  „Doporučil som, aby noviny viedol niekto z úradu alebo dočasne poveríme šéfredaktora maďarskej redakcie. Nikoho z vonka riešiť nebudeme,“ uviedol pre Rimava.sk prednosta Mestského úradu Ladislav Kovács. Podľa jeho slov ešte nezasadala Redakčná rada, ktorá by mala dať stanovisko k riešeniu situácie.  Mestské noviny majú zatiaľ troch stabilných zamestnancov. Okrem dvoch šéfredaktorov aj administratívnu pracovníčku pre príjem inzercie. Otázkou ďalšieho fungovania mestských novín sa pravdepodobne budú zaoberať poslanci na septembrovom rokovaní.

Zdroj: Rimava.sk

Najnovšie články

Na jazdeckých pretekoch pod Sobôtkou súťažili desiatky koní
Pohár a Cenu Carminy si z 9. ročníka odniesla pretekárka z Maďarska na koni Passat. Ďalej...
V Tisovci rozšírili kamerový systém o desať kamier. Strážia aj parný rušeň
V Tisovci rozšírili kamerový systém. Mesto naň získalo 8 tis. eur z dotácie ministerstva vnútra. Ďalej...
ÚPSVaR: Hľadajú pomocných vychovávateľov, technikov aj lekárov
Podľa najnovšieho zoznamu v regióne evidujú 36 ponúk a 46 pracovných miest. Ďalej...
PÍŠETE NÁM: Polovica prázdnin je za nami a cyklocesta stále nie je hotová
Myslia to s dokončením cyklotrasy na poltárskej trati vážne? „Už od jari nám sľubujú, že to bude hotové, a stále nič,“ povedal Robo. Ďalej...
MÚZEUM: Predmetom mesiaca bude zreštaurovaná kniha Jána Kollára
Knižnica múzea vystaví počas augusta zo svojej početnej zbierky zreštaurované knižné dielo Jána Kollára. Ďalej...
Na Kurinci sa stretnú najlepšie plážové volejbalistky
Na Kurinci pri Rimavskej Sobote sa v priebehu 8. až 9. augusta stretnú najlepšie extraligové a ligové dvojice žien a junioriek zo Slovenska. Ďalej...

Komentáre

Pridaj komentárNahlásenie nevhodného komentára.