No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V domove dôchodcov sa vyskytlo 13 pozitívnych

V domove dôchodcov v Rimavskej Sobote sa vyskytlo 13 klientov, ktorí mali pozitívny antigénový test na koronavírus. V týchto dňoch sú od ostatných izolovaní. Rimava.sk o tom informoval Marek Mačica, odborný referent pre komunikáciu BBSK, pod ktorý domov dôchodcov spadá. Ako ďalej uviedol, informáciu o pozitívne testovaných v DD a DSS nahlasujú na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý potom určí ďalší postup, napríklad pretestovanie PCR testami či karanténu v zariadení.

Článok pokračuje pod reklamouJeden pozitívny prípad sa už raz v domove vyskytol. Išlo však o zamestnanca počas prvej vlny koronavírusu. Po hromadnom pretestovaní viac ako 80 ľudí neboli v máji ďalšie prípady potvrdené. "Už od prvej vlny platí v našich zariadeniach zvýšená dezinfekcia a sanitácia priestorov a používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov," priblížil Mačica s tým, že pohyb a pobyt klientov mimo zariadenia i v priestoroch zariadenia je obmedzený na nevyhnutné minimum, zvýšená pozornosť je venovaná monitorovaniu zdravotného stavu klientov i zamestnancov. "Všetky ostatné zariadenia sociálnych služieb v našej zriaďovateľskej pôsobnosti mali v prvom kole testovania negatívne testy," pripomenul.

Podľa jeho slov kraj po skončení celoplošného testovania pristúpi k pravidelnému preventívnemu testovaniu vo svojich zariadeniach sociálnych služieb, aby mal lepší prehľad o situácii v jednotlivých zariadeniach.

Ministerstvo zdravotníctva v priebehu dnešného dňa podrobnejšie počty pozitívnych testov nezverejnilo. Celkovo na Slovensku pribudlo 3 216 pozitívne testovaných ľudí. Podľa zverejnených informácií týkajúcich sa regiónu, vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Lučenec zaznamenali úmrtia 90-ročného muža a 68-ročnej ženy.

Správa bude doplnená.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross