No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na Dúžavskej ceste pretestujú PCR testmi 1100 obyvateľov

RIMAVSKÁ SOBOTA – Približne 1100 obyvateľov pretestujú zdravotníci na rómskom sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote. Testovanie na COVID-19 sa začne v utorok 16. marca o 8:00 v základnej škole na sídlisku. Rimava.sk o tom informovala Katarína Vladárová zo Záchrannej zdravotnej služby SR.

Toto screeningové cielené RT PCR testovanie sa podľa jej slov týka marginalizovanej komunity, v ktorej sa opakovane vyskytli ohniská vírusu SARS CoV2. „Cieľom je presne identifikovať počet infikovaných a zastaviť šírenie v komunite. Práve testovanie PCR testami nám dá omnoho presnejšie výsledky a ukáže reálnejší stav šírenia choroby,“ podotkla Vladárová.

Článok pokračuje pod reklamouDoplnila, že testovanie sa realizuje v spolupráci s mestom Rimavská Sobota, Regionálnym úradom verejného zdravotníctva a intervenčným tímom Ministerstva zdravotníctva SR.

Pohyb obyvateľov zo sídliska už niekoľko týždňov monitoruje mestská polícia a ďalšie silové zložky. Podľa informácií Rimava.sk do mesta púšťajú len občanov s platným negatívnym testom a tých, ktorí deklarujú, že idú na testovanie. Po návrate však takéto osoby opätovne kontrolujú, či majú potvrdenie o absolvovanom teste.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: ilustračné


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross