No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V R. Seči pretestovali takmer stovku ľudí, v pondelok otvárajú školu

19. novembra 2020 |  | 

Takmer stovku ľudí pretestovali v uplynulých dňoch v Rimavskej Seči. V miestnej základnej škole boli potvrdené dva pozitívne prípady ochorenia COVID-19 a škola bola preto zatvorená. Žiaci mali nariadené dištančné štúdium. Opakované testovanie 99 osôb, ktoré boli v kontakte s pozitívne otestovanými osobami, preukázalo jedného pozitívneho. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila Tatiana Majanová, zástupkyňa regionálneho hygienika miestneho RÚVZ. Ako ďalej uviedla, od pondelka môže škola fungovať ďalej. "Boli pretestované všetky tie triedy a personál. Vyšla jedna pozitívna osoba medzi testovanými kontaktmi," uviedla Majanová. Prvé pozitívne prípady v spojitosti so školou im boli nahlásené 13. novembra.

Článok pokračuje pod reklamouOd zajtrajšieho dňa však bude uzavretá ďalšia škola v okrese Rimavská Sobota. Ako pre Rimava.sk povedal Rastislav Bálint, riaditeľ ZŠ Sama Vozára v Hrachove, od zajtra prechádzajú na dištančné štúdium na celej škole. Dôvodom je nariadenie RÚVZ R. Sobota kvôli zamestnankyni s pozitívnym testom na koronavírus. O príznakoch ich podľa riaditeľa informovala ešte počas víkendu. "Mala príznaky, stratila chuť aj čuch," priblížil riaditeľ s tým, že ešte kým nemali výsledky testov, nariadil žiakom niektorých ročníkov, aby zostali doma. "Keďže sme ešte nemali nič v rukách, tak sme to takto vyriešili z našej strany," povedal a dodal, že dnes im oznámili výsledky testu, ktorý bol pozitívny, a tak prijali ďalšie opatrenia vedúce k uzavretiu celej školy do konca budúceho týždňa.

Na hygiene začali dnes testovať

Na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva Rimavská Sobota začali dnes robiť odbery. Po nemocnici tak ide aktuálne o druhé odberové miesto v R. Sobote. Odbery budú podľa Majanovej vykonávať v utorok a štvrtok, od 10.00 do 14-tej hodiny.

Podľa dnes zverejnených informácií NCZI v okrese R. Sobota do štatistík pribudlo 27 pozitívne testovaných ľudí formou PCR testov. Celkovo tak doteraz ochorenie v okrese potvrdili 494 osobám.

Zdroj: Rimava.sk

V R. Seči pretestovali takmer stovku ľudí, v pondelok otvárajú školu

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross