No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vláda umožní otvorenie terás reštaurácií a fitness centier

21. apríla 2021 |  | 

BRATISLAVA – Otvorenie terás reštaurácií a fitness centier je jedno z hlavných uvoľnení opatrení, ktoré od budúceho pondelka (26. 4.) v súvislosti so zlepšujúcou sa pandemickou situáciou zavádza Vláda SR. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil premiér Eduard Heger, podľa ktorého ide istým spôsobom aj o poďakovanie sa občanom za ich zodpovednosť.

Od budúceho pondelka príde k otvoreniu terás reštaurácií. Presnejšie parametre budú upravené podľa vyhlášky hlavného hygienika, naše uznesenie je na to nastavené,“ uviedol Heger.

Článok pokračuje pod reklamouNa tlačovej konferencii vystúpil aj bývalý premiér a terajší minister financií Igor Matovič, ktorý upozornil, že i naďalej treba zachovávať opatrnosť, pretože pozitívny trend by sa mohol ľahko zvrátiť.

Podobne sa vyjadrila i podpredsedníčka vlády Veronika Remišová a minister hospodárstva Richard Sulík. „Bola to náročná a konfliktná otázka, ale našli sme spoločnú pozíciu,“ dodal Sulík na margo otvorenia reštaurácií a fitness centier.

Ako konkretizoval hlavný hygienik Ján Mikas, vo fitnes centrách bude povolená prítomnosť maximálne jednej osoby na 15 metrov štvorcových a celkovo v takomto zariadení bude môcť byť len šesť osôb naraz. V prípade terás budú hygienici požadovať rozostupy medzi stolmi minimálne dva metre. Ak budú zastrešené, musia zostať aspoň dve steny voľné. „Ďalšie všeobecné odporúčania ešte doplníme,“ avizoval Mikas.

Foto: ilustračné


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross