No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Svadobná prehliadka v Hoteli Zlatý Býk priblížila nové trendy aj ľudové tradície

19. marca 2012 | |  | |

Nové modely svadobných šiat a pánskych oblekov, aktuálne trendy prestierania, dekorácií, šperkov, účesov či svadobných kytíc ale tiež tradície našich predkov v podaní folkloristov priblížila prehliadka V svadobnom tóne, ktorá sa v nedeľu popoludní uskutočnila v Hoteli Zlatý Býk. Tento rok na väčšej ploche ako vlani, s novými vystavovateľmi no s rovnakým cieľom – uľahčiť snúbencom svadobné prípravy a priniesť inšpiráciu.

Organizátorskú taktovku nad piatym ročníkom podujatia mala v rukách Eva Benková zo Štúdia Evina. Práve ona sa postarala aj o slávnostnú dekoráciu stolov, zladených do posledného detailu. Návštevníci prehliadky a hlavne budúce nevesty sa pristavovali aj pri kvetinárke Janke Bitalovej, ktorá pripravila krásne svadobné kytice v rôznych farebných kombináciách a tvaroch. Nemohli chýbať obrúčky z klenotníctva Nagy, svadobné poháre pre mladomanželov od Sklo-porcelán Kamensky, medovníčky v tvare srdca (a zo srdca), sladké drobnosti z rimavskosobotskej čokoládovne ale aj pierka a vankúšiky od Jarmily Konôpkovej. Pozornosť pútali aj originálne plienkové a uterákové torty Heleny Adamcovej, ktoré môžu byť vhodným darčekom pre mladomanželské páry aj čerstvých rodičov.

A aká by to bola svadobná prehliadka bez modeliek? Mladé "nevesty" predstavili nové modely svadobných aj spoločenských šiat zo svadobného salónu Narnia, o ich účesy sa postarali kaderníctva Katka a Marika, s líčením si hravo poradila kozmetička Miriam Miťková. Tento rok organizátori vyšli v ústrety aj budúcim ženíchom, svoju širokú ponuku pánskych oblekov predstavilo Centrum pánskej módy z Tornale.

Spomienky na svadobný deň D ostávajú aj po rokoch živé vďaka fotografiám a videozáznamom z dielne profesionálov, tento rok priamo v Hoteli Zlatý Býk rozložil svoj improvizovaný fotoateliér Imrich Kopec, svoje stabilné miesto tu malo aj filmové štúdio CAW (Előd Vörös).

Popri najnovších svadobných trendoch si návštevníci svadobnej prehliadky mohli pozrieť aj to, ako vyzerali svadobné zvyky našich predkov. Folklórny súbor Háj aj Temperament Cimbal Orchestra dali tohtoročnému podujatiu V svadobnom tóne nádych ľudových tradícií. Celým popoludním návštevníkov svadobnej prehliadky sprevádzal moderátor Michal Stejskal z divadelného súboru Daxner.

Riaditeľ Hotela Zlatý Býk Ľudovít Pollák pre Rimava.sk prezradil, že každoročne sa postarajú o desiatky svadieb a hostia vždy odchádzajú spokojní. Páry, ktoré si chcú svoje "áno" povedať ešte tento rok, by sa mali poponáhľať a čo najskôr si rezervovať termín v krásnych priestoroch najväčšieho rimavskosobotského hotela, kde ich prvý krok na spoločnú cestu životom bude určite nezabudnuteľný...

.

.

Zdroj: Rimava.sk, Reklamný článok

.

Pri reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre. Možnosť komentovať je pri týchto článkoch dostupná len na výslovné želanie klienta.

.

,


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross