No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslednú májovú sobotu na V. Skálniku oslávia Deň detí

15. mája 2010 |  | | | |

Pestrý program a veľkolepé oslavy Dňa detí pripravil aj tento rok Mikroregión Rimava a Rimavica na Vyšnom Skálniku pri rybníku. Poslednú májovú sobotu, 29. mája od desiatej hodiny čaká na všetkých malých i veľkých množstvo rozprávok, zábavy a atrakcií.

.

.

Chýbať nebude prechádzka rozprávkovým lesom s rôznymi úlohami a sladkými odmenami. Okrem známych rozprávkových postavičiek však deti uvidia aj ukážky dobového oblečenia a zbraní, psovodov či sokoliara.

Pripravená je tiež lukostreľba, vozenie na koňoch a obľúbené maľovanie na tvár, odvážne deti môžu za pomoci horolezcov z Hrachova dokonca zlaňovať skaly. Rozprávkovú atmosféru osláv Dňa detí umocní aj krása prírody v lokalite Vyšný Skálnik. Postarané bude aj o občerstvenie, vstupné je dobrovoľné.

“Podujatie sa koná už po desiaty krát a tradične zaznamenáva vysokú účasť nielen z okolitých obcí ale aj z mesta Rimavská Sobota a Hnúšťa. Máme každoročne veľmi dobré ohlasy, preto pokračujeme v tejto akcii, ktorá je venovaná všetkým deťom,” povedala pre Rimava.sk Miroslava Kubaliaková, dobrovoľníčka Mikroregiónu Rimava a Rimavica. Ako dodala, ide o jedno z troch pravidelne organizovaných podujatí.

Podujatie zatiaľ podporili:
Viktorauto – Ladislav Juhász Rimavská Sobota, KEĽO A SYNOVIA s r.o. Veľké Teriakovce, Peter Klajban Hrachovo, Poľnofarma MOGBI spol. s r.o. Hrachovo, Kamenárstvo Ulický s.r.o. Rimavské Zalužany, Gabriel Galo - TOP+ Nižný Skálnik, Kvetinárstvo Eva Trnavská Hrachovo a Zmiešaný tovar Ľubomíra Durmisová Vyšný Skálnik, za Poľovnícky zväz Veľké Teriakovce Mgr. Erik Fela, pplk Ing. Ján Durmis Vyšný Skálnik, Pavel Medveď st. Rimavské Zalužany

Zdroj: Rimava.sk, PR-článok,
FOTO: Gabriela Medveďová 2009


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross