No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sportrs.sk - Nová webstránka o regionálnom športe

14. augusta 2018 |  | | |

Od júna 2018 je v prevádzke nová, súkromná webstránka so športovým spravodajstvom z Rimavskej Soboty a okolia (www.sportrs.sk). Našim hlavným cieľom je pravidelne a aktuálne informovať fanúšikov rôznych športov o športových udalostiach a výsledkoch, ktoré sa týkajú športových klubov alebo individuálnych športovcov z Rimavskej Soboty a okolia.
V Rimavskej Sobote existuje veľa registrovaných športových klubov v rôznych druhoch športu. Niektoré z nich majú aj vlastnú webovú stránku, ale pravidelne sa aktualizujú len v 2-3 z nich. Ďalšie športy zase občas dávajú o sebe vedieť cez sociálne siete, ale vo väčšine prípadov absentuje pravidelnosť. Veľké regionálne spravodajské portály samozrejme majú iné hlavné zameranie a športom sa zaoberajú len okrajovo. Profesionálne celoslovenské alebo oblastné portály jednotlivých zväzov športových disciplín poznajú a čítajú len „profesionálni“ fanúšikovia daného športu alebo samotní športovci či športoví funkcionári. Takto vznikol nápad založiť regionálny internetový informačný kanál s výhradne športovým obsahom, aby sa na jednom mieste našli správy a výsledky z čím viac športových disciplín, ktoré žijú a fungujú v našom regióne.

Ako všade vo svete, aj v Rimavskej Sobote a na okolí je futbal športom číslo 1, čo aj na tomto mieste bude platiť. Okrem výsledkov A mužstva MŠK Rimavská Sobota by sme sa chceli zaoberať výraznejšie aj so správami a výsledkami mládežníckych kategórií MŠK, ako aj s nižšími futbalovými súťažami vrátane oblastných majstrovstiev.

Dôležitou úlohou webstránky bude pravidelne informovať aj o živote a výsledkoch ostatných športov – kolektívnych a individuálnych. To sa dá zrealizovať jedine pomocou zástupcov týchto športových disciplín. Postupne ich kontaktujeme s návrhom na spoluprácu a očakávame aj ich pomoc hlavne prostredníctvom poskytnutia výsledkov a iných informácií z ich strany, aby sme mohli zviditeľniť prácu a výsledky čím viac športových klubov z Rimavskej soboty a okolia.

Samostatnú kategóriu budú tvoriť tzv. RETRO-správy, kde by sme pravidelne chceli zverejňovať staré články a športové výsledky (2-3 správy týždenne) postupným spracovaním archívu Gemerských Zvestí v 30-, 40- a od januára 2019 aj v 50-ročnom pohľade do histórie regionálneho športu. Veríme, že tie archívne lahôdky budú zaujímavé hlavne pre „pamätníkov“, ale možno aj pre mladšiu generáciu to bude zaujímavé čítanie.
Dôležitou sekciou webstránky má byť pravidelne aktualizovaný kalendár športových udalostí, čím by sme chceli pomôcť fanúšikom pri výbere a naplánovaní návštevy konkrétneho športového podujatia a prispieť aj k prípadnému zvyšovaniu návštevnosti jednotlivých športových podujatí.

V časti „Miesta na športovanie“ by sme postupne chceli zverejniť všetky možné športoviská, štadióny, telocvične a iné miesta na aktívne športovanie v Rimavskej Sobote, aby sme vytvorili jednu spoločnú databázu miest a možností na športovanie v našom meste a na okolí.

Dlhodobá tipovacia súťaž o zaujímavé ceny pod názvom Liga (TIP)Majstrov je naplánovaná na 20 týždňov (10 jesenných a 10 jarných kôl), kde okrem regionálnych futbalových zápasov sa v budúcnosti objavia na tipovanie výsledkov aj iné športy, ako hokej, florbal, volejbal, kolky či stolný tenis.

Prostredníctvom kontaktnej adresy [email protected] očakávame pripomienky, reakcie alebo návrhy od čitateľov a hlavne výsledky a informácie od aktívnych športových činiteľov a funkcionárov, prípadne aj od samotných športovcov.

Zdroj: Reklamný článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross