No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Čiernom orli je Pepa v akci. Pripraví tradičné české špeciality

Snáď nie je Slováka, ktorý by neochutnal nejaké tradičné české jedlo. Veď špecialitu Vepřo, knedlo, zelo pozná takmer každý a keď má možnosť, rád si na nej pochutí. No nielen na tejto, ale aj na iných špecialitách našich susedov si budete môcť pochutnať počas Týždňa českej kuchyne v zariadeniach Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOS) v Rimavskej Sobote, ktorá toto podujatie organizuje. V Čiernom orli Vám tradičné české špeciality pripraví od 10. do 14. júla český šéfkuchár Josef „Pepa“ Zalabák.

Pochutíte si aj na Staročeskej kulajde s hubami alebo na hovädzom vývare s drožďovými knedlíčkami. Chuťovým pohárikom však neostane nič dlžné ani hlavné jedlo. Tešiť sa môžete na Jihočeský kotouč z vepřového bůčku, bramborová lepenice, Kynuté knedlíky s borůvkami a smetanou či Zabijačkový guláš řezníka „Krkovičky“ a houskové knedle.

Josef „Pepa“ Zalabák

To, že knedlíky budete môcť ochutnať takmer pri každom jedle, ale vždy inak pripravené, nie je náhoda. Šéfkuchár Pepa pracuje na partnerskej škole rimavskosobotskej SOŠOS, konkrétne na SOU společného stravování Poděbrady, ktorú prezývajú aj ako Knedlikárna. „V tom zmysle, že sa špecializujú na výrobu knedlíkov,“ uviedol pre Rimava.sk riaditeľ SOŠOS Jaroslav Bagačka.

Podľa jeho slov sa Josef Zalabák snaží robiť staročeskú kuchyňu, kde prevažuje hovädzie mäso. A hoci sa Pepa v Čiernom orli predstaví po prvýkrát, jeho špeciality ochutnala na Pražskom hrade aj anglická kráľovná i vtedajší prezident Českej republiky Václav Havel.

Ak si aj Vy chcete pochutiť na pravých českých knedlíkoch a nazrieť chuťovými zmyslami do staročeskej kuchyne, tak od 10. do 14. júla by ste určite mali navštíviť reštauračné zariadenie v Čiernom orli na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. A keďže budú podávať české chuťovky, tak smäd taktiež uhasíte, ako inak, dobrým českým pivom.

Zdroj: Rimava.sk, PR článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross