No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vitajte cyklisti už aj v Hoteli Zlatý Býk v Rimavskej Sobote

17. mája 2011 |  | |

Od dnes do štvrtka (19. mája) pred Hotelom Zlatý Býk v Rimavskej Sobote prezentujú bicykle, cyklovozíky a služby, ktoré s bicyklovaním súvisia. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ hotela Ľudovít Pollák, výstava sa koná na spropagovanie cykloturistiky, ako aj pri príležitosti aktuálneho zaradenia trojhviezdičkového hotela do certifikovanej siete hotelov v Čechách a na Slovensku, ktoré ponúkajú kompletné služby pre cykloturistov.

Aby sa stali certifikovaným zariadením, museli podľa riaditeľa hotela spĺňať niekoľko požiadaviek, ktoré uľahčujú návštevu a pobyt cyklistom. Podľa Polláka je k dispozícii bezpečné uskladnenie bicyklov, ubytovanie, strava, pranie či drobný, ale aj zložitejší servis bicyklov, ktorý zabezpečujú v neďalekom cykloobchode u Juraja Peťka. Podľa riaditeľa hotela dôležitý je aj doprovod po okolí Gemera Malohontu. "Máme pochopenie aj u šéfa cykloklubu Rimava u Štefana Makšiho, ktorý nám vyjde v ústrety pri individuálnych žiadostiach cykloturistov o doprovod," hovorí Pollák. Ako dodal, v týchto dňoch bude pred hotelom okrem prezentácie bicyklov nápomocný aj Viktor Belan, ktorý vystavuje cyklovozíky.  "Tiež je srdcom cyklista," zdôraznil Pollák.

"Rozhodli sme sa, že chceme pomôcť cykloturistom pri ich cestách, objavovaní krás Gemera a Malohontu, na potulkách v okolí Teplého Vrchu či neďalekého Kurinca a preto sme hotel dali ocertifikovať pre ich potreby," hovorí pre Rimava.sk aktívny športovec Pollák. Ako dodáva, týmto krokom chcú zároveň zviditeľniť región aj v spojitosti s prípravou cyklotrás medzi Muráňom a maďarským Hollókő.

Cieľom certifikácie Vitajte cyklisti! je vytvoriť sieť turistických zariadení a služieb, ktoré sú prispôsobené potrebám cyklistov a tým podporiť cyklistickú dopravu a cykloturizmus na Slovensku. Zoznam certifikovaných hotelov so službami je k dispozícii na oficiálnej internetovej stránke www.vitajtecyklisti.sk. Najbližšie služby poskytujú v Čiernom Balogu, Gemerskej Hôrke či Banskej Štiavnici.

Zdroj: PR - článok


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross