No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči v noci zasahovali pri požiari, zachvátil dve unimobunky

9. marca 2021 |  | | |

TORNAĽA – V noci z 8. na 9. marca zasahovalo sedem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na troch kusoch techniky pri požiari unimobuniek v osade na Dobšinského ulici v Tornali. Informovalo o tom Operačné stredisko HaZZ v Banskej Bystrici.

Podľa slov riaditeľa HaZZ v Revúcej Jozefa Mikudu je pravdepodobnou príčinou požiaru nepozornosť ľudí, ktorí unimobunky obývajú. „Podľa informácii od veliteľa zásahu bola jedna unimobunka po príchode hasičov úplne v plameňoch. Vyzerá to tak, že požiar bol z vnútornej strany, nie z vonkajšej,“ povedal riaditeľ.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej dodal, sú to predbežné informácie, na presnú príčinu požiaru určí až zisťovateľ príčin požiaru, ktorý bol privolaný z Rimavskej Soboty. „Na takýchto miestach je vždy veľká pravdepodobnosť požiaru, pretože nemajú elektrinu a zapália si sviečku alebo tam majú len tak uložené kachle cez okno,“ doplnil.

Mikuda v závere priblížil, že jedna unimobunka zhorela úplne do tla, ďalšia iba sčasti. „Tá, čo nezhorela úplne, bola v plameňoch už aj v predošlých dňoch,“ načrtol s tým, že požiare bývajú v tejto lokalite pravidlom.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross