No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pri Jesenskom zhorela značná časť poľa, boli na ňom balíky so slamou

JESENSKÉ – Dnes dopoludnia zachvátil pole v obci Jesenské požiar. Zhorela jeho značná časť, na ktorej boli balíky so slamou.

Na miesto boli vyslaní aj hasiči, a to na štyroch vozidlách. Na poli je ešte aj v týchto chvíľach vidieť čiastočne alebo úplne zhorené balíky slamy, z ktorých pomaly stúpa dym. Pravdepodobne sa požiar rozšíril rýchlo a pole so suchou slamou mu podľahlo za niekoľko minút.

Článok pokračuje pod reklamouAko ďalej pre Rimava.sk uviedol Martin Babic z Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Rimavská Sobota, keď na miesto prišli, pole ešte horelo. "Uhasili sme ho po obvode, potom pole po obvode traktorom zadiskovali. Zostali tam tlejúce balíky, ktoré už nemá zmysel hasiť. Majiteľ povedal, že si zabezpečí dohľad a niekto bude celú noc pri balíkoch," vysvetlil Martin Babic.

Ako na mieste podľa Babica povedal traktorista, požiar vznikol od lisu na balíky slamy, z ktorého začal stúpať dym. "Príčina zatiaľ nie je známa. Na mieste je zisťovateľ príčin požiaru," uviedol ďalej Martin Babic.

Na miesto bolo vyslaných osem hasičov z Rimavskej Soboty na troch kusoch techniky, a ďalší dvaja na jednej cisterne z Fiľakova. "Prišli aj štyria dobrovoľní na Iveco Daily a na traktore boli zamestnanci z družstva," dodal Babic.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross