No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIMAVSKÁ SOBOTA: Na Cukrovarskej horel náves kamióna s hliníkovými tubami

29. mája 2021 | |  | |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Šiesti príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) zasahovali v sobotu (29. 5.) popoludní v areáli na Cukrovarskej ulici, kde došlo k požiaru kamióna. O udalosti informovalo Operačné stredisko HaZZ Banská Bystrica.

Náves stojí medzi dvoma ďalšími návesmi a má naložené prázdne hliníkové tuby,“ priblížilo stredisko. Požiar hasiči rýchlo uhasili a v súčasnosti už prebiehajú iba likvidačné práce. Na mieste je aj polícia.

DOPLNENÉ 29. 5. o 17:10: Do návesu zrejme udrel blesk, od ktorého začala horieť plachta a kartónové krabice. Rimava.sk o tom informoval Martin Babic z HaZZ Rimavská Sobota, podľa ktorého ide o najpravdepodobnejší dôvod . "Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin požiarov a až ten môže presne potvrdiť príčinu požiaru," uviedol Babic.

Túto verziu však potvrdzujú aj svedkovia, ktorí boli v blízkosti miesta udalosti. Podľa nich bolo počas búrky počuť silnú "ranu" a následne sa náves vznietil. Chválili aj samotných hasičov, ktorí sa na miesto dostavili expresne rýchlo a zabránili väčším škodám.

Ako informuje portál iMeteo.sk, Gemer je jeden z regiónov, kde sa búrky v sobotu vyskytovali najviac. Celkovo bolo na Slovensku zaznamenaných takmer 500 bleskových výbojov.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross