No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Za požiarom príbytku bol zapálený matrac

5. marca 2021 |  | | |

ŠIRKOVCE – Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) zasahujú aktuálne pri požiari príbytku v obci Širkovce v okrese Rimavská Sobota. Požiar vypukol pred desiatou hodinou. Hasiči museli pomáhať trom maloletým deťom, ktoré sa nadýchali splodinami horenia. Informuje o tom komunikačné a organizačné oddelenie prezídia HaZZ.

Článok pokračuje pod reklamou„Deti boli pri vedomí a po poskytnutí prvej pomoci boli všetky tri prevezené do nemocnice. Požiar, ktorý pravdepodobne spôsobili deti, sa už hasičom podarilo zlikvidovať. Na miesto smeruje zisťovateľ príčin vzniku požiarov,“ dodalo oddelenie.

AKTUALIZOVANÉ o 12:55 - Podľa slov Martina Babica, veliteľa Hasičskej stanice v Hnúšti stoja za požiarom tri maloleté deti vo veku od 1 do 5 rokov. "Išlo o požiar interiéru, ktorý sa rýchlo zahasil. Pokiaľ matka nebola doma, deti zapálili pravdepodobne matrac," povedal Babic.

Ako ďalej doplnil, pred príchodom príslušníkov HaZZ bola na mieste už Rýchla zdravotná pomoc (RZP), ktorej sa podarilo vybrať dve deti von. "Keď sme prišli, jedno dieťa bolo ešte v dome," dodal na záver.

AKTUALIZOVANÉ o 18:56 - Ako pre Rimava.sk povedala hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová, na miesto požiaru boli vyslané tri posádky Záchrannej zdravotnej služby. "Tie ošetrili a do nemocnice previezli tri maloleté osoby," konkretizovala Krčová s tým, že vzhľadom na to, ide o maloletých pacientov, informácie o ich zdravotnom stave nemôže poskytnúť.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross