No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ/KURINEC: Povzbudený alkoholom si šiel zaplávať, záchranári po ňom pátrali tri dni

Partia kamarátov trávila prvý septembrový večer na brehu v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda. Pred odchodom sa však alkoholom posilnený 39-ročný Štefan z Rožňavského okresu rozhodol ísť si zaplávať. To sa mu stalo osudným. Záchranné zložky po ňom, zatiaľ neúspešne, pátrajú už druhý deň.

Podľa našich informácií partia kamarátov popíjala na brehu, keď pred odchodom sa 39-ročný muž rozhodol ísť si zaplávať a asi až po hodine si jeho kamaráti uvedomili, že sa Štefan nevrátil. Po ich neúspešnom hľadaní zalarmovali políciu. Tá okmažite upovedomila hasičov a vyrazili ešte v sobotu v noci do pátrania. Ako ďalej Rimava.sk informoval Marek Laššák, riaditeľ Hasičského a Záchranného zboru v Rimavskej Sobote, pátranie vo vode im sťažovala nízka, iba 30-centimetrová, viditeľnosť. V pátraní podľa jeho slov pokračovali aj v nedeľu. Ako podotkol, pridali sa k nim aj potápači z Trenčína. „Dnes, 3. septembra, sú tam naši potápači,“ spomenul Laššák.

Pátranie po nezvestnom 39-ročnom mužovi z okresu Rožňava prebieha naďalej. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, do pátracej akcie bude zaradený aj špeciálne vycvičený pes na vyhľadávanie mŕtvol.

AKTUALIZOVANÉ 4.9.2018 o 11:50 hod.
Po takmer troch dňoch pátrania po nezvestnom mužovi vo vodnej nádrži Kurinec dnes, 4. septembra, jeho telo vyplávalo na povrch. Podľa informácií z miesta sa čaká obhliadajúceho lekára, ktorý by mal nariadiť súdnu pitvu. Po 39-ročnom Štefanovi z okresu Rožňava od soboty neskorého večera pátrala polícia i hasičskí potápači z Rimavskej Soboty či Trenčína. K pátraniu bol privolaný aj špeciálne vycvičený pes na vyhľadávanie mŕtvol.

Správa doplnená o vyjadrenie polície
Ako uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, polícia v Rimavskej Sobote začala trestné stíhanie pre usmrtenie a bola nariadená pitva.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross