No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Nehodu pri Fige zavinil alkohol a obrovská nezodpovednosť. Vodič doteraz nie je známy

FIGA – Nedeľňajšia (12. novembra) nehoda pri obci Figa si vyžiadala až štyroch zranených. Takmer celej posádke jedného z áut bol v krvi zistený alkohol.

Doposiaľ nestotožnený vodič auta značky Seat Ibiza jazdil po rýchlostnej ceste R2 a pri prejazde križovatkou na cestu I/16 nerešpektoval dopravnú značku "Daj prednosť v jazde" a vošiel do križovatky. Do jeho bočnej časti narazilo vozidlo taxislužby Škoda Octavia, ktoré v tom čase išlo po hlavnej ceste v smere od obce Stránska na obec Figa.

Článok pokračuje pod reklamou


Nehoda si vyžiadala niekoľko zranení. "Vodič vozidla Škoda Octavia sa ťažko zranil, alkohol u neho pri dychovej skúške zistený nebol. Vo vozidle Seat Ibiza boli tri osoby, zatiaľ nie je stotožnené, ktorý z nich bol vodič. Dve z týchto osôb sa pri dopravnej nehode zranili. Jeden má ľahké zranenia a druhý bol vrtuľníkom prevezený do Banskej Bystrice. Z tejto posádky boli dvaja podrobený dychovej skúške, ktorá bola pozitívna na alkohol a tretiemu bola odobratá krv na prípadné zistenie alkoholu," uviedla pre portál Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, ktorá dodala, že polícia v Rimavskej Sobote začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

AKTUALIZOVANÉ o 14:11: "Bezprostredne po nehode nebolo jasné, kto sedel za volantom Seatu, pričom dychová skúška bola u dvoch účastníkov pozitívna s výsledkom 0,68 mg/l a u druhého 0,81 mg/l. U tretieho, 40-ročného muža, ktorého prevážal vrtuľník, bol nariadený odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti alkoholu," doplnila polícia.

Polícia ešte vo večerných hodinách dostala informáciu, že 40-ročný muž v nemocnici podpísal takzvaný reverz a odišiel. 65-ročný vodič Škody Octavie utrpel ťažké zranenia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross