No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Nešťastie pri Hrachove, konár stromu zavalil 33-ročného muža

HRACHOVO/KOCIHA – Záchranné zložky boli vyslané ku tragickej udalosti, ktorá sa stala dnes (16. septembra) popoludní, v lese medzi obcami Hrachovo, Kociha a Selce.

Na mieste prišiel o život približne 30-ročný muž, ktorého pri pílení stromov zavalil jeden z konárov. Mladý muž mal pochádzať z Rimavského Brezova.

Článok pokračuje pod reklamou


Na miesto smerovali posádky hasičov z Hnúšte a Rimavskej Soboty, letecká záchranná služba aj polícia.

AKTUALIZOVANÉ o 14:39: Ako pre Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, na mieste došlo k úmrtiu 33-ročného muža, ktorý síce ako pilčík zamestnaný bol, no v lese sa nachádzal, aj s ďalším mužom, vo svojom voľnom čase.

Zraneniam podľahol aj napriek snahe záchranárov. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

AKTUALIZOVANÉ 2. o 15:41: "Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice bola dnes dopoludnia privolaná do lesného terénu v k. o. Hrachovo. 33-ročný lesný robotník bol pri manipulácii s drevom zasiahnutý padajúcim konárom priamo do oblasti hlavy, pričom utrpel rozsiahle poranenia s následnou zástavou obehu,“ uviedla pre Rimava.sk hovorkyňa leteckých záchranárov Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková

Ako pokračovala, na mieste ho okamžite začali resuscitovať prítomní svedkovia. "Lekár bol po prílete priamo k zranenému vysadený palubným navijakom. Pokračoval v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii. Aj napriek maximálnemu úsiliu o jeho záchranu sa, žiaľ, mladému mužovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojim rozsiahlym zraneniam napokon podľahol. Záchranársky vrtuľník sa vrátil späť na svoju základňu bez pacienta,“ dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross