No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Nezodpovedný vodič šoféroval bez vodičáku a s alkoholom v krvi

ČERENČANY – Policajná hliadka odhalila ďalšieho motoristu, ktorý si za volant sadol napriek požitiu alkoholu. Členovia Pohotovostnej motorizovanej jednotky v piatok (22. marca) v popoludňajších hodinách zastavili osobné motorové vozidlo pri obci Čerenčany v okrese Rimavská Sobota.

Počas kontroly mal byť vodič podrobený dychovej skúške na prítomnosť alkoholu. Podľa našich informácií mal byť test na alkohol pozitívny.

Článok pokračuje pod reklamou


Príslušníkom PMJ nedokázal ani predložiť platné vodičské oprávnenie, nakoľko mu bolo v minulosti odobraté. Vodič auta ostal zadržaný.

AKTUALIZOVANÉ 22. marca o 17:00: Ako na svojom Facebooku uviedla polícia, hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky KRPZ v Banskej Bystrici dnes (22.marca) dopoludnia zastavila v obci Čerenčany 36-ročného vodiča, ktorého podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,77 promile.

"Ďalšou kontrolou zistili, že tento vodič má odobraté vodičské oprávnenie. V minulosti bol viackrát súdne trestaný za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, za drogovú trestnú činnosť aj za marenie výkonu úradného rozhodnutia, pričom aktuálne má zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2031," informuje polícia.

Policajti tohto vodiča obmedzili na osobnej slobode a poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Rimavskej Sobote s ním vykonáva procesné úkony. V krátkom čase mu bude vznesené ďalšie obvinenie z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. O výške trestu pre tohto vskutku nepoučiteľného vodiča rozhodne súd. 


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross