No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Polícia obvinila muža, ktorý nahlásil bombu na lučenskom súde

Foto: Rimava.sk

Známe sú nové informácie k prípadu. Môžete si ich prečítať na konci tohto článku.

LUČENEC - Štvrtkové (20. 10.) ráno poznačila nepríjemná udalosť. V budove Okresného súdu v Lučenci ktosi nahlásil bombu.

Článok pokračuje pod reklamou.


Informáciu pre náš portál potvrdila krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. "Situácia sa týka len Okresného súdu v Lučenci. Bližšie informácie zatiaľ nie sú k dispozícii," prezradila.

Policajti aktuálne vykonávajú opatrenia. Budovu evakuovali a priestor opáskovali. Priestory súdu prezrú policajní špecialisti.

AKTUALIZOVANÉ 20. 10. o 14:15 hod.: Oznámenie sa, našťastie, nepotvrdilo a pyrotechnici bombu na lučenskom súde nenašli. Policajti ale nezaháľali a možného páchateľa rýchlo vypátrali.

"Polícii sa krátko po oznámení podarilo zadržať podozrivú osobu. V súčasnosti prebiehajú procesné úkony," informovala Kováčiková.

V prípade začali trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy.


AKTUALIZOVANÉ 21. 10. o 14:55 hod.: Policajný vyšetrovateľ z Lučenca už z prečinu šírenia poplašnej správy obvinil 42-ročného muža. Ten mal zavolať na číslo 158 a uviesť, že na súde je bomba, následkom čoho urýchlene evakuovali takmer deväťdesiat ľudí.

"Neprešli ani dve hodiny a volajúci bol v rukách polície. Bol zadržaný a skončil v cele. Tiesňové linky sú určené na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí sú v ohrození života, zdravia, alebo je ohrozený ich majetok. Je potrebné uvedomiť si, že každá stratená sekunda môže znamenať život niekoho, kto v tej chvíli naozaj pomoc potrebuje," napísala polícia na Facebooku.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross