No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Pri výkopových prácach boli v obci pri Lučenci nájdené delostrelecké míny

Zdroj foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

ŠÁVOĽ - V Lučeneckom okrese, v obci Šávoľ, bolo v stredu (20. marca) počas rutinných výkopových prác za obecným úradom vykopaných päť kusov delostreleckých mín.

Z dôvodu bezpečnosti obyvateľstva a minimalizácie rizík, bol evakuovaný obecný úrad, pošta a vedľa stojaca materská škola.

Článok pokračuje pod reklamou


Po príchode odborníkov na výbušniny na miesto udalosti, bol vykonaný dôkladný prieskum. V oblasti malo byť nájdených spolu 14 kusov nevybuchnutej munície, ktoré mali byť následne zabezpečené. Pyrotechnici ich následne mali odviezť na bezpečné miesto na kontrolu a zneškodnenie.

AKTUALIZOVANÉ 22. marca o 8:30: Ako na svojom Facebooku uviedla polícia, po náleze ich ihneď informovali pracovníci a miesto zabezpečila hliadka Obvodného oddelenia PZ vo Fiľakove.

"Pyrotechnik Pohotovostného policajného útvaru KRPZ v Banskej Bystrici v spolupráci s pyrotechnikmi Kriminalistického a expertízneho ústavu v Slovenskej Ľupči pomocou detektoru našli a vykopali ďalších deväť kusov delostreleckých mín nemeckej výroby Wgr 42 a tri kusy 120 mm rumunských mín z obdobia II. svetovej vojny. Míny boli bez nárazových zapaľovačov, telá mín však obsahovali trhavinu. Policajti ich previezli do účelového skladu výbušnín," informovala polícia.

"Každý, kto takúto muníciu nájde, by mal okamžite volať políciu. Pamätajte, že akákoľvek neodborná manipulácia môže byť životu nebezpečná. Policajní pyrotechnici sa postarajú o jej odborné prevzatie a likvidáciu," dodala polícia v stanovisku.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross