No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Seniorka, ktorú na priechode pre chodcov zrazil vodič autobusu, zomrela

Zdroj foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

AKTUALIZOVANÉ 7. septembra o 10:00: Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o nehode v Lučenci, pri ktorej vodič autobusu narazil do 89-ročnej chodkyne. Tá pri nehode utrpela zranenia hlavy a záchranári ju previezli do nemocnice, kde ležala v umelom spánku. Ako pre Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v utorok (5. septembra) staršia žena zomrela.

Polícia v Lučenci v prípade začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví, no na základe tejto skutočnosti bude prekvalifikované na trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Polícia bude prípad naďalej vyšetrovať.


LUČENEC – Dnešné dopoludnie (23. augusta) bolo v Lučenci poznačené nehodou. Záchranné zložky zasahovali v centre mesta, kde vodič autobusu nedal prednosť chodkyni a zrazil ju na vyznačenom priechode pre chodcov.

Ako pre Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dopravná nehoda sa stala krátko pred pol 10-tou. Žena utrpela poranenia hlavy a momentálne leží v umelom spánku v lučeneckej nemocnici na oddelení ARO.

Článok pokračuje pod reklamou


"53-ročný vodič autobusu zrazil na priechode pre chodcov 89-ročnú chodkyňu z Lučenca. Alkohol u vodiča pri dychovej skúške zistený nebol," uviedla hovorkyňa.

Polícia v Lučenci začala v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. "Dopravná nehoda je v štádiu vyštrovania," dodala Faltániová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross